Żonkilowy Dzień Nadziei - zorganizuj go i wygraj

2016.11.17 19:15
Zorganizujcie Żonkilowy Dzień Nadziei, przygotujcie jego relację i zgłoście swój udział w konkursie Fundacji "Pomóż Im". Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.
Żonkilowy Dzień Nadziei - zorganizuj go i wygraj
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

W ramach tegorocznej edycji kampanii "Pola Nadziei" organizowanej przez Fundację "Pomóż Im", prowadzącej hospicjum dla dzieci, rusza konkurs "Żonkilowy Dzień Nadziei". Skierowany jest on do przedszkoli oraz szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zadaniem jest zorganizowanie Żonkilowego Dnia Nadziei, promującego wśród dzieci i ich rodzin ideę kampanii, czyli zwrócenie uwagi społeczeństwa na los ludzi cierpiących, a także na problem opieki paliatywnej w Polsce. Forma jest dowolna. Może to być np. wspólne robienie żonkili z bibuły, przedstawienie dzieci o pomaganiu, przyjście do przedszkola ubranym na żółto, wspólna zabawa dzieci i rodziców, pogadanka o działalności Domowego Hospicjum dla Dzieci czy też kiermasz/loteria fantowa/ zbiórka na rzecz podopiecznych Hospicjum.

Praca konkursowa polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej (nie dłuższej niż 30 slajdów), gazetki (maksymalnie do 10 stron; lub w formie plakatu) bądź filmu (do 5 minut) dokumentującego przebieg takiego dnia oraz zaangażowania dzieci i ich rodzin w to wydarzenie. Ma zostać wykonana grupowo, przy czym liczba członków w zespole nie może przekroczyć 30 osób.

Oficjalnie konkurs wystartuje 1 grudnia. Od początku marca do końca kwietnia będzie można nadsyłać prace. Rozstrzygnięcie nastąpi w dniach 22-26 maja, a wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca podczas podsumowania kampanii "Pola Nadziei".

Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Nie zabraknie też specjalnych wyróżnień dla autorów interesujących prac. Każdy otrzyma dodatkowo dyplom będący poświadczeniem uczestnictwa w konkursie.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1560 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39