#zostańwdomu - Zamknięto dwie popularne kładki turystyczne

2020.04.01 16:27
Społeczny dystans i zdrowy rozsądek może nas uratować przed zakażeniem. Choć początek wiosny sprzyja spacerom, szczególnie tym na łonie natury, to i tam powinniśmy stosować się do zaleceń i nie narażać na zakażenie.
#zostańwdomu - Zamknięto dwie popularne kładki turystyczne
Fot: AD
Zdjęcie ilustracyjne

Dzięki pomostowi poprowadzonemu pomiędzy miejscowościami Śliwno i Waniewo możemy znaleźć się w sercu Narwiańskiego Parku Narodowego bez konieczności korzystania z łodzi lub kajaka. Niestety w sytuacji, gdy w kraju ogłoszono stan epidemii, musimy unikać skupisk ludzkich, by nie narażać siebie i innych na ryzyko potencjalnego zakażenia.

Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego informuje, że w związku z wprowadzeniem działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się epidemii wirusa SARS-CoV-2, ścieżki przyrodnicze: kładka wśród bagien w Kurowie oraz kładka Waniewo - Śliwno zostają zamknięte do odwołania.

Decyzja ta jest spowodowana zaobserwowaną zbyt dużą koncentracją osób na kładkach.

Przypominamy, że we wtorek (31.03) rząd wprowadził nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Najważniejsza zasada to zasada dystansu. 2 metry od drugiej osoby z wyjątkiem, gdy rodzice opiekują się dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi. Premier podczas konferencji poinformował m.in o zakazie korzystania z parków, plaż, bulwarów i promenad. (Zobacz szczegóły: Rząd wprowadza nowe obostrzenia).

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1103 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39