Zrobili to! Juniorzy Lowlanders Białystok zostali mistrzami Polski

2021.11.21 17:46
Finał Polskiej Futbol Ligi Juniorów dla Lowlanders. W decydującym meczu, który rozegrany został na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku, ekipa ze stolicy Podlasia okazała się lepsza od Angels Toruń. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
Fot: Lowlanders Białystok

W 2018 r. dorosły zespół Lowlanders Białystok, po emocjonującym meczu z Panthers Wrocław, wywalczył mistrzostwo Polski. Teraz - w 2021 r. - wyczyn ten powtórzyli juniorzy podlaskiego klubu, którzy w finałowym starciu pokonali Angels Toruń.

Toczony przy ul. Słonecznej pojedynek nie był ofensywnym widowiskiem. Zawodnicy obu drużyn mieli w głowach stawkę spotkania, w efekcie czego białostoczanie i gracze z Torunia skupiali się głównie na defensywie. Swoje robił też stres, przez co nie brakowało licznych błędów.

Ostatecznie po złoty medal mistrzostw Polski sięgnęli gospodarze. W żadnej z czterech kwart nie zobaczyliśmy punktowych akcji, dlatego potrzebne było rozegranie dogrywki. W niej decydujące oczka, po podaniu Łukasza Śliwowskiego, zdobył Szymon Kazberuk i to juniorzy Lowlanders, po zwycięstwie 6:0, mogli się cieszyć z prestiżowego tytułu.

Przypomnijmy, że wcześniej, dążąc do finału, białostoczanie wygrali zmagania grupowe PFLJ, a w półfinałowej rywalizacji ekipa dowodzona przez Troya Bakera w pokonanym polu zostawiła Kraków Kings.

Lowlanders Białystok - Angels Toruń 6:0 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 6:0)
Punkty dla Lowlanders: Szymon Kazberuk (6 pkt)