Żubry się podniosły, zwyciężył także Tur

2022.11.03 09:23
W środę (2.11) rozegrana została 7. kolejka koszykarskiej II ligi (gr. B). Podlaskie kluby w listopadowe granie weszły udanie, gdyż Żubry pokonały Sokoła, a Tur był lepszy od ekipy TSK Roś Pisz.
Fot: Andrzej Zgiet/Żubry Chorten Białystok

W poprzedniej kolejce Żubry wysoko przegrały we własnej hali z Energą Basket Warszawa, dlatego w środę podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego chcieli zmazać powstałą plamę, a sposobem na to miało być pewne zwycięstwo w Ostrowi Mazowieckiej z miejscowym Sokołem. Cel udało się osiągnąć, bo w delegacyjnym starciu białostoczanie byli zespołem wyraźnie lepszym, który zasłużenie wygrał 82:55.

W pierwszej kwarcie gospodarze potrafili jeszcze nawiązać walkę z Żubrami, jednak w kolejnych 20 minutach rywalizacji rogata drużyna zbudowała sobie na tyle bezpieczną przewagę, że ostatnia część meczu była już tylko formalnością. W zespole ze stolicy Podlasia najlepiej punktował Szymon Jaworski (17 pkt), natomiast po stronie przeciwnej najwięcej oczek swej drużynie zapewnili Jakub Brandys oraz Maciej Dobrowolski (po 10 pkt).

Po triumf w środowy wieczór sięgnęli też koszykarze Tura. Zawodnicy trenowani przez Piotra Bakuna wygrali we własnej hali z TSK Roś Pisz. Mecz ten nie był szczególnie atrakcyjnym widowiskiem, bo piłka znajdowała drogę do kosza dosyć rzadko, ale najważniejsze, że miał on dla gospodarzy szczęśliwy koniec. Tur pokonał gości 67:60, lecz należy zaznaczyć, że w czwartej kwarcie ekipa z Bielska Podlaskiego się nie popisała. W pewnym momencie z wyniku 61:39 zrobił się rezultat 63:60, dlatego ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe.

W następnej kolejce Żubry zagrają w hali UwB z Kolejarzem Basket Radom, a koszykarze Tura będą odpoczywać.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. Lublinianka Basketball Lublin 5 6 1-4

Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka - Żubry Chorten Białystok 55:82 (17:21, 12:24, 7:18, 19:19)
Żubry Chorten Białystok: Daniel Kamiński (4 pkt), Jakub Więcko (4 pkt), Michał Bombrych (12 pkt), Patryk Milewski (14 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (9 pkt), Andrzej Misiewicz (5 pkt), Mariusz Rapucha (7 pkt), Mateusz Niewiński (10 pkt), Szymon Jaworski (17 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - TSK Roś Pisz 67:60 (20:12, 20:17, 21:10, 6:21)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (5 pkt), Bartłomiej Wróblewski (9 pkt), Jakub Grigoruk (2 pkt), Łukasz Kuczyński (13 pkt), Szymon Urbański (2 pkt), Mikołaj Krakowiak (9 pkt), Aaron Weres (12 pkt), Marcin Marczuk (8 pkt), Pavel Karasevich (7 pkt)