Żubry walczą o I ligę. Kolejny krok właśnie został wykonany

2024.04.07 13:58
Enea Żubry Chorten Białystok wygrały pierwszy mecz z zespołem Basket Hills Bielsko-Biała i są jedną nogą w kolejnej rundzie fazy play-off. Co ważne, podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego po triumf sięgnęli na wyjeździe.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Już tylko jeden przedstawiciel województwa podlaskiego jest w grze o koszykarską I ligę. Na polu bitwy pozostały Żubry, które w I rundzie play-offów wyeliminowały Kolejarza Basket Radom, a teraz białostocki zespół znajduje się na dobrej drodze, by przejść także kolejną przeszkodę.

W sobotę (6.04) ekipa z północno-wschodniej Polski zmierzyła się w delegacji z Basket Hills Bielsko-Biała i starcie to zwyciężyła. Żubry świetnie weszły w mecz, gdyż po kilku minutach koszykarze z Białegostoku wygrywali już 20:9, ale później do głosu doszli gospodarze, w efekcie czego pierwsza kwarta zakończyła się skromnym prowadzeniem gości 26:24.

W dalszej fazie rywalizacji drużyna trenowana przez Krzysztofa Kalinowskiego utrzymywała kilkupunktową przewagę, ale w końcówce spotkania zrobiło się nerwowo, bo przez sporą część czwartej kwarty rogaty zespół prowadził zaledwie dwoma oczkami. Na szczęście przy wyniku 81:83 skutecznym lay-upem popisał się Karol Obarek, a następnie po niedokładnych próbach gospodarzy celny rzut osobisty dołożył Jan Malesa i Żubry zwyciężyły wyjazdowy bój różnicą pięciu punktów. Ostateczny wynik to 81:86.

Kolejny pojedynek pomiędzy Żubrami a Basket Hills Bielsko-Biała rozegrany zostanie w sobotę (13.04) w Białymstoku. Rywalizacja na tym etapie trwa do dwóch wygranych spotkań.

Basket Hills Bielsko-Biała - Enea Żubry Chorten Białystok 81:86 (24:26, 25:27, 17:20, 15:13)
Basket Hills Bielsko-Biała: Wojciech Zub (23 pkt), Konrad Mamcarczyk (23 pkt), Grzegorz Szybowicz (6 pkt), Mateusz Adamus (0 pkt), Szymon Łukasiak (8 pkt), Robert Kozaczka (5 pkt), Jakub Fenrych (0 pkt), Filip Rejowski (0 pkt), Maciej Koćma (12 pkt), Michał Medes (4 pkt)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (11 pkt), Maciej Bębeniec (3 pkt), Krystian Tyszka (9 pkt), Hubert Wyszkowski (10 pkt), Karol Obarek (21 pkt), Arkadiusz Zabielski (8 pkt), Tomasz Deja (4 pkt), Mikołaj Styczeń (4 pkt), Jan Malesa (16 pkt)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Enea Żubrów Chorten Białystok