Żubry zimą łączą się w stada! Znamy termin kolejnej ŻUBROFFKI

2022.01.17 18:09
Po wyjątkowej letniej odsłonie Festiwal wraca na stare tory! W 2022 roku ponownie będzie można się spotkać, by wspólnie celebrować krótkie kino i międzyludzkie relacje. 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białymstoku w terminie 7–11 grudnia 2022 roku.
Żubry zimą łączą się w stada! Znamy termin kolejnej ŻUBROFFKI
Fot: Redakcja BiałystokOnline.pl
Festiwal ŻUBROFFKA 2021

Nabór filmów konkursowych potrwa od 14 stycznia do 30 maja tego roku.

Ze zgłoszonych filmów selekcjonerzy wyłonią finalistów zakwalifikowanych do konkursów polskich (Fabuła.pl, Animacja.pl i Dokument.pl), międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) oraz konkursów mających formułę otwartą dla twórców z Polski i zagranicy (Kids, Music video, Na skraju).

Filmy powalczą o Grand Prix Festiwalu, główne nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii, o nagrody specjalne za najlepszą animację, dokument, fabułę, zdjęcia i muzykę oraz o nagrodę publiczności – nieokiełznanego Dzikiego Żubra! Swoje nagrody przyznają też polscy i zagraniczni dziennikarze.

W tym roku kultowy pokaz Midnight Shorts, nawiązujący do legendarnych nowojorskich pokazów kina klasy B, C, D (lata 70. XX wieku) – po raz pierwszy zyska konkursową formułę. Jeśli więc tworzycie ociekające krwią, seksem i absurdem filmy, które wywołują u widzów zarówno spazmatyczne ataki śmiechu, jak i okrzyki przerażenia – to jest to konkurs dla Was!

W programie Festiwalu, oprócz mnóstwa filmów z całego świata, znajdą się także wystawy, koncerty, śniadania filmowe, warsztaty i spotkania.

Zgłoszenia filmów są przyjmowane:

- poprzez platformę Filmfreeway.com
- formularz zgłoszeniowy na stronie Festiwalu ŻUBROFFKA.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1296 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39