Zwycięska seria Skry dobiegła końca. Efektowną passę przerwali siatkarze Ślepska

2020.02.09 17:51
Ślepsk Malow Suwałki pokonał przed własną publicznością Skrę Bełchatów 3:1 i zgarnął niezwykle cenne 3 punkty. Dla gości niedzielna (9.02) porażka była pierwszą klęską od 11 spotkań.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki sprawili kolejną niespodziankę. Tym razem Podlasianie w pokonanym polu zostawili jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa, czyli bełchatowską Skrę, choć po pierwszej partii nic nie zapowiadało tego, że niedziela dla kibiców beniaminka będzie aż tak udana, gdyż goście wysoko wygrali inauguracyjnego seta 25:16.

Później do głosu doszli jednak podopieczni Andrzeja Kowala. Ślepsk wygrał kolejną część spotkania 25:22, doprowadzając tym samym w całym meczu do remisu, a następnie - dzięki triumfowi w trzeciej partii 25:21 - zawodnicy z Suwałk wyszli też na prowadzenie, co oznaczało, że gospodarze starcia w ramach 24. kolejki PlusLigi już na pewno nie zakończą bez punktów.

Ekipa z północno-wschodniej Polski nie zadowoliła się jednak ugraniem dwóch setów i w kolejnej fazie pojedynku znów okazała się lepsza od faworyzowanych gości. Ostatnie oczko w trakcie niedzielnego meczu zdobył Kevin Klinkenberg, ale to Nicolas Szerszeń został wybrany MVP spotkania. Przyjmujący Ślepska zakończył bój z bełchatowianami ze skutecznością w ataku na poziomie ponad 80%.

Zwycięstwo beniaminka nad Skrą w stosunku 3:1 to sporych rozmiarów sensacja, gdyż przyjezdni do potyczki w hali Suwałki Arena podchodzili, mając za sobą 10 ligowych zwycięstw z rzędu.