Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

2022.04.24 07:13
Wyznawcy prawosławia i innych wschodnich obrządków obchodzą dziś najradośniejsze święto w całym roku liturgicznym. Wszystkim wiernym życzymy spokojnych i pełnych nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!
Fot: Malwina Witkowska

W Wielką Sobotę w godzinach wieczornych do Polski dotarł Święty Ogień z Jerozolimy, który symbolizuje Zmartwychwstanie Chrystusa. Wierni powitali go przed północą, czyli w momencie rozpoczęcia paschalnych nabożeństw. Wielu z nich na tę okazję przygotowuje specjalne lampiony, w których zabierają Święty Ogień do swoich domów.

Po powrocie z nocnych nabożeństw, wierni mogą rozpocząć świętowanie Wielkanocy zaczynając od dzielenia się jajkiem, a następnie spożywane są pokarmy, które zostały poświęcone w Cerkwi w Wielką Sobotę. Później można zacząć prawdziwą ucztę - na stole pojawiają się pasztety, wędliny, kulebiak, barszcz biały lub żurek, a także słodkości tj. pascha czy baby wielkanocne.

W Cerkwi prawosławnej termin Wielkanocy zależy od pierwszej wiosennej pełni księżyca i zawsze wypada w niedzielę. Jest to najważniejsze i najradośniejsze święto w całym roku liturgicznym. W tym roku Niedziela Wielkanocna przypada 24 kwietnia, czyli tydzień po Wielkanocy katolickiej.

Wiernym Kościoła Prawosławnego oraz innych obrządków wschodnich,
składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym,
dużo zdrowia, miłości, samych radosnych chwil,
miłego i spokojnego odpoczynku w gronie najbliższych.

Wszystkim Klientom i Czytelnikom,
życzy zespół BiałystokOnline

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1529 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39