Żywiołowa muzyka gospel w wykonaniu Sienna Gospel Choir [KONKURS]

2021.12.21 15:51
Sienna Gospel Choir to zespół z Warszawy, który wykonuje żywiołową muzykę gospel. Formacja jest jednym z najdłużej działających takich zespołów w Polsce. Koncertuje cały rok, ale okres świąteczny to zdecydowanie jego czas i specjalność.
Żywiołowa muzyka gospel w wykonaniu Sienna Gospel Choir [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe

Sienna Gospel Choir to żywiołowy chór specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał przy Stołecznym Zborze Kościoła Zielonoświątkowego na Siennej w 2001 roku z inicjatywy dyrygentki Anny Bajak i już rok później został wyróżniony pierwszą nagrodą na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w Kwidzynie. Od ponad 12 lat zespół koncertuje w kraju i zagranicą. Wielokrotnie brał udział w znaczących wydarzeniach muzycznych, międzynarodowych festiwalach i projektach.

Sienna Gospel Choir, od wielu lat chętnie angażowane jest przy dużych produkcjach telewizyjnych i radiowych.

W Sienna Gospel Choir śpiewa obecnie blisko 60 osób, które łączy ponad wyznaniowy charakter chóru oraz ta sama miłość – do muzyki gospel.

Koncerty świąteczne Sienna Gospel Choir od lat wprowadzają słuchaczy w wyjątkową atmosferę Bożego Narodzenia. Hitom muzyki gospel z repertuaru Whitney Houston, Mariah Carey czy Kirka Franklina towarzyszą tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, w oryginalnych aranżacjach "na gospelową nutę".

Można wygrać zaproszenia na koncert: KONKURS

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1891 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39