Weekend w Białymstoku. Jesień wcale nie zapowiada się nudno!

2023.10.06 07:21
Szykuje się weekend pełen atrakcji w naszym regionie. Odbędzie się m.in. koncert zespołu Myslovitz, inauguracja sezonu artystycznego w OiFP, 10. Podlaska Aukcja Sztuki, kolejne spektakle w ramach festiwalu Kierunek Wschód VII, Food Truck Festivals i nie tylko. Sprawdź naszą listę!
Weekend w Białymstoku. Jesień wcale nie zapowiada się nudno!
Fot: Materiały prasowe

IMPREZY KLUBOWE, TANECZNE, GRANIE DO PIWA:

Tańcoteka Dorosłego Człowieka w 6-Ścian PUB

W piątek (6 października) w Sześcianie odbędzie się impreza inspirowana latami 80. Będzie można usłyszeć hity Bronski Beat, Depeche Mode, czy też Alphaville. W sobotę (7 października) w tym samym miejscu rozbrzmią tylko polskie hity.

Więcej informacji:
TAŃCOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA 80s
TAŃCOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA - TYLKO POLSKIE HITY


Imprezy w Loft Club

W piątek (6 października) odbędzie się piątek z hitami na czasie w Loft Club. Oferują otwarty ogródek i dwa parkiety do tańca. Będzie także grane wszystko co najlepsze, czyli hity na czasie, muzyka polska i disco polo. W sobotę (7 października) natomiast odbędzie się sobota Disco Polo. Na miejscu będzie także ogródek i dwa parkiety do tańca. Będą grać disco polo, muzykę polską i hity na czasie.

Więcej informacji:
Piątek z hitami na czasie w Loft Club
Sobota Disco Polo w Loft Club


KONCERTY:

Koncert Jarmo

W piątek (6 października) w klubie Fama odbędzie się koncert Jarmo. Jarmo, czyli Michał Jarmoszuk to białostocki twórca poruszający się w alternatywnych klimatach indie rocka i elektroniki. Debiutował on jako Jarmo w 2022 roku, wydając album zawierający 14 autorskich utworów. Jego muzyka szybko zdobyła uznanie w lokalnym środowisku muzycznym. Teraz, w maju 2023 roku, Jarmo prezentuje EP "Second Hand" oraz dwa profesjonalne wideoklipy do utworów "Taxi" i "Moving Signs".

Na koncercie w Famie będzie można usłyszeć wiele utworów z ich najnowszej płyty. W składzie zespołu występują: Jarmo (wokal, teksty), Marek Kubik (elektronika, klawisze), Patryk Kowalewski (gitara), Pavel Mamonau (perkusja) oraz Mateusz Kaczyński (bas).

Więcej informacji: Koncert Jarmo


Koncert MYSLOVITZ

W piątek (6 października) w Zmianie Klimatu, przy ul. Warszawskiej 6 w Białymstoku wystąpi zespół Myslovitz, który od 1992 roku jest nieodłączną częścią polskiej sceny muzycznej. Grupa jest znana ze swoich niezapomnianych przebojów, takich jak "Długość dźwięku samotności" czy "Peggy Brown," obchodzi premierę swojej najnowszej płyty "Wszystkie narkotyki świata" i wystąpi na jesiennych koncertach, oferując fanom show pełne niezapomnianych utworów.

Więcej informacji: Myslovitz zagrają w Białymstoku. Rozbrzmią ich największe przeboje


Wieczór szantowy z Romanem Tkaczykiem

W piątek (6 października) w Sześcianie odbędzie się wieczór szantowy z Romanem Tkaczykiem. Jest on muzykiem, gitarzystą i kompozytorem, który od urodzenia jest związany z sercem Mazur, a konkretnie malowniczym miasteczkiem Mikołajki. To właśnie tam rozpoczęła się jego przygoda z gitarą i muzyką, która stała się bardzo ważna w jego życiu.

Więcej informacji: Wieczór szantowy z Romanem Tkaczykiem


Dzieciuki i De Łindows w Białymstoku

W sobotę (7 października) w Sześcianie na scenie wystąpią zespoły De Łindows i Dzieciulki. De Łindows to polski zespół punk-rockowy, który powstał w Katowicach w 2002 roku. Zyskali rozpoznawalność dzięki licznych występom na festiwalach w Polsce i za granicą oraz udziałowi w trasach koncertowych z innymi znanymi zespołami, takimi jak Kult czy Big Cyc. Ich muzyka energetycznie łączy punk z rockiem, przyciągając szeroką publiczność.

Dzieciuki to natomiast białoruski zespół grający punk-folk, który powstał w 2012 roku. Grupa skupia się na tekstach odnoszących się do historii Białorusi, a ich twórczość odznacza się wyjątkowym zmysłem narracyjnym. Mimo trudności z organizacją koncertów na Białorusi, zyskali popularność za granicą, szczególnie w Polsce, gdzie zagrali wiele koncertów i stworzyli projekt "Hańbuki" we współpracy z zespołem Hańba.

Więcej informacji: Dzieciuki i De Łindows w Białymstoku


15. Julliet EM Festival

W niedzielę (8 października) odbędzie się ostatnie wydarzenie w ramach 15. Julliet EM Festival, czyli Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej. Tego dnia odbędzie się spotkanie ze słuchowiskiem muzycznym HInsPE "Nic, coś i ktoś" w Galerii im. Sleńdzińskich, Rynku Kościuszki. Wystąpią studenci Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie.

Więcej informacji: 15. Julliet EM Festival


Koncert Rosalie. - Motherlode

W niedzielę (8 października) na scenie w Zmianie Klimatu wystąpi Rosalie, czyli artystka R&B, kompozytorka i producentka, która zdobyła uznanie za swój album "IDeal" nagrodzony Fryderykiem. Jej najnowsza płyta "Motherlode", wydana przez Def Jam Recordings Poland, już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie, a single "Iluzja" i "Raj" zdobywają popularność na platformach streamingowych. To wyjątkowa okazja, aby na żywo usłyszeć jej nowe utwory podczas jesiennej trasy koncertowej, organizowanej przez agencję Good Taste Production.

Więcej informacji: Niedawno wydała najnowszy album. Wystąpi w naszym mieście już niebawem


Koncert Anielki

W niedzielę (8 października) w Sześcianie odbędzie się koncert Anielki. Anielka to wokalistka i laureatka prestiżowych konkursów muzycznych. Wraz z wybitnymi polskimi muzykami, takimi jak Roman Jońca i Bartłomiej Czubak, młoda artystka przedstawi autorskie kompozycje i znane utwory poezji śpiewanej w oryginalnych aranżacjach.

Więcej informacji: Koncert Anielki


Monodram komediowy Wojciecha Tremiszewskiego

W niedzielę (8 października) w Nie Teatrze odbędzie się monodram komediowy Wojciecha Tremiszewskiego. Wydarzenie w nieprzeciętny sposób przeniesie nas w świat, gdzie Adam Mickiewicz staje się komikiem we współczesnej Polsce. To lekka, zabawna, czasem wzruszająca opowieść z nutką romantyzmu, która zabierze nas w podróż przez tajniki showbiznesu. Wojciech Tremiszewski to aktor, improwizator i autor, wcieli się właśnie w rolę Adama Mickiewicza, który porzuca poezję na rzecz stand-up comedy i próbuje zdobyć serca widzów w klubach, telewizji i różnych showbiznesowych wydarzeniach.

Więcej informacji: Adam Mickiewicz powraca do Polski? Czy odnajdzie się w kulturze XXI wieku?


KONCERTY MUZYKI POWAŻNEJ:

Inauguracja sezonu artystycznego w Operze i Filharmonii Podlaskiej

W piątek (6 października) odbędzie się inauguracja sezonu artystycznego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Trio Fortepianowe Lontano, w towarzystwie gościnnego altowiolisty Adriana Stanciu, oraz Orkiestry OiFP pod batutą Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka, wykonają III Symfonię Koncertującą Aleksandra Tansmana, która w muzyczny sposób nawiązuje do polskiego folkloru, jazzu i bluesa. Drugą część wieczoru wypełni majestatyczna Symfonia fantastyczna c-moll op. 14 Hectora Berlioza, inspirowana nieodwzajemnioną miłością kompozytora do aktorki Harriet Smithson.

Więcej informacji: Kiedy koncert inauguracyjny OiFP? Opera rozpoczyna nowy sezon


Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej

W niedzielę (8 października) w Ratuszu w Białymstoku odbędzie się kolejny koncert w ramach Festiwalu Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które celebruje kulturę, sztukę i muzykę dawnych epok, nawiązując do dziedzictwa Hetmana W.K. Jana Klemensa Branickiego i jego żony Izabeli Branickiej. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i prezentuje twórczość z XVIII wieku i wcześniejszych okresów, przywracając dawne style wykonawcze i techniki.

Wydarzenia festiwalu obejmują koncerty rekonstrukcyjne, oratoryjne, spektakle baletowe i inne, a współpraca z artystami specjalizującymi się w sztukach dawnych zapewnia wysoki poziom artystyczny. Niedzielnym wydarzeniem będzie "Muzyka Rzeczypospolitej Obojga Narodów", czyli recital klawesynowy z okazji 700 lat Wilna. Wystąpi Alina Rotaru z Litwy.

Więcej informacji: Podróż w czasie jest już możliwa! Przeniesiemy się do XVIII wieku!


WYSTAWY, WERNISAŻE, WYDARZENIA ARTYSTYCZNE:

Wystawa malarstwa Magdaleny Talmon "Podlaskie Madonny"

W piątek (6 października) w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, przy ul. Witosa 15B w Białymstoku odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Talmon, o nazwie "Podlaskie Madonny". Magdalena Talmon to artystka z bogatym dorobkiem wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace, inspirowane siłą i energią kobiet, cechuje wyjątkowa paleta kolorów, a wpływ jej dzieciństwa, w którym odkryła swoją miłość do koloryzmu mimo daltonizmu, jest widoczny w każdym dziele. Artystka czerpie również z techniki pisania ikon, co nadaje jej portretom osobisty charakter i delikatny, nieuchwytny klimat inspiracji prawosławną tradycją wschodniej Polski.

Więcej informacji: Wystawa malarstwa Magdaleny Talmon "Podlaskie Madonny"


10. Podlaska Aukcja Sztuki

W piątek (6 października) w Galerii Sztuki Marchand odbędzie się 10. Podlaska Aukcja Sztuki. Na wydarzeniu będzie można poznać i nabyć niezwykłe dzieła artystów współczesnego malarstwa i rzeźby, zwłaszcza z Polski Wschodniej. Warto odwiedzić również Wystawę Przedaukcyjną, prezentującą dzieła artystów, takich jak Jerzy Lengiewicz, Krzysztof Koniczek, Grzegorz Radziewicz, Marek Chomczyk, Tadeusz Nieścier, Aleksander Grzybek, Gienadij Picko, Oleg Kobzar, i Stanisław Wysocki. Organizatorzy gwarantują najwyższą jakość i różnorodność zarówno pod względem tematycznym, jak i stylistycznym.

Więcej informacji: Nawet 15 tys. zł za obraz. Podlaska Aukcja Sztuki już w piątek


Galeria Arsenał w Białymstoku

W piątek (6 października) odbędzie się oprowadzanie dla rodziców po wystawach Marty Romankiv i Zuzanny Hertzberg. Tego samego dnia, w trakcie wydarzenia odbędą się także warsztaty dla dzieci. Inicjatywa odbywa się w ramach 11. edycji Festiwalu Kultury bez Barier. Oprócz tego, w niedzielę (7 października) odbędą się warsztaty "Stwórz swoje przemówienie prezydenckie!" dla osób migranckich z artystką Martą Romankiv. Warsztaty będą przestrzenią do pracy nad pisaniem, ćwiczeniem, wygłaszaniem i nagrywaniem własnych przemówień. Zostaną stworzone m.in. propozycje rozwiązań problemów, z jakimi borykają się osoby, które nie mają prawa głosu i nie mogą być wybierane przez swoje społeczności.

Więcej informacji:
Oprowadzanie dla rodziców po wystawach + warsztaty dla dzieci
Warsztaty dla osób migranckich z artystką Martą Romankiv


KINO, TEATR:

Kino Helios

W piątek (6 października) warto przejść się na premiery filmów:

"Święto ognia" to wzruszająca opowieść o Anastazji, młodej dziewczynie uzależnionej od komiksów i gorącej czekolady, która pomimo życiowych ograniczeń nie traci optymizmu. Razem z jej siostrą Łucją i ojcem Poldekiem, ich życie zmienia się dzięki przebojowej sąsiadce Józefinie. Razem odkrywają radość życia, poznają siebie na nowo i stają twarzą w twarz z długo skrywaną rodzinną tajemnicą.

"Egzorcysta: wyznawca" to z kolei opowieść Victora Fieldinga, który po śmierci żony na Haiti samotnie wychowuje córkę Angelę. Kiedy Angela i jej przyjaciółka Katherine znika na trzy dni, a następnie wracają bez pamięci o wydarzeniach, Victor musi stawić czoło złu i odnajduje pomoc w postaci Chris MacNeil. To trzymający w napięciu thriller, który zabierze widzów w mroczną podróż w poszukiwaniu prawdy i walkę ze złem.

Od soboty (7 października) do niedzieli (8 października) warto wybrać się na przedpremierę:

"Psi Patrol", czyli kontynuację niezwykłych przygód Psiego Patrolu, których szczeniaki zyskują supermoce dzięki magicznemu meteorowi. Gdy ich wrogowie knują mroczne plany, Kosmopieski muszą stawić czoła zagrożeniu i ocalić Miasto Przygód, dowodząc, że nawet najmniejszy szczeniak może odnieść wielkie zwycięstwo. Film obiecuje nieziemskie przygody i kosmiczne wrażenia dla całej rodziny.

Oprócz tego, warto przejść się na seanse specjalne filmów:

"A little life" w sobotę (7 października) w Galerii Alfa. To poruszający film opowiadający o losach 4 przyjaciół ze studiów w Nowym Jorku: aspirującego aktora Willego, odnoszącego sukcesy architekta Malcolma, zmagającego się z trudnościami artysty JB oraz wybitnego prawnika Jude'a. Ich miłość do Jude'a spaja ich, lecz gdy tajemnice z jego przeszłości wychodzą na jaw, odkrywają, że poznanie Jude'a St Francisa zmienia życie każdego z nich w sposób, którego nie można było przewidzieć. Film oparty jest na bestsellerowej książce "Małe życie".

"Andre Rieu. Miłość mieszka pośród nas" w niedzielę (8 października) w Galerii Alfa, Atrium Biała i Galerii Jurowieckiej. Holenderski skrzypek André Rieu, uwielbiany na całym świecie, przeniesie widzów do magicznego Maastricht podczas letnich koncertów plenerowych. W tym 11. koncercie z serii "Miłość mieszka pośród nas," Andrè Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa zaprezentują przeboje operetkowo-musicalowe, walce, polki, marsze Johanna Straussa oraz znane standardy rozrywkowe. To będzie wieczór pełen muzyki, emocji i miłości.

Repertuary:
REPERTUAR Kina Helios w Alfa Centrum 6-12 października
REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 6-12 października
REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowieckiej 6-12 października


Kino Forum

W sobotę (7 października) odbędzie się przedpremiera filmu "Poprzednie życie". To wyjątkowa love story, która przedefiniowuje zasady ekranowego romansu. Film opowiada historię Nory i Hae Sunga, którzy odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym, prowadząc miłosną i migrancką odyseję od Korei Południowej do Nowego Jorku. To poruszająca opowieść o miłości, przeznaczeniu, tęsknocie za poprzednim życiem oraz możliwościach nowego początku. Reżyserka Celine Song, pochodząca z Korei Południowej, tworzy magiczny debiut, który zdobył uznanie krytyków i został okrzyknięty "najlepszym filmem roku" przez amerykańskich krytyków.

REPERTUAR:
REPERTUAR Kina Forum 6-12 października


Kierunek Wschód VII

W piątek (6 października), sobotę (7 października) i niedzielę (8 października) będzie można wybrać się na kolejne spektakle w ramach festiwalu Kierunek Wschód VII. W piątkowy wieczór wystąpi Narodowy Teatr Akademicki im. Gabriela Sundukyana w Erywaniu z Armenii, który zaprezentuje spektakl "Skromny chłopak". To dramat inspirowany "Hamletem" Szekspira, skupiający się na głównym bohaterze, Felixie, który musi stawić czoła wewnętrznym rozterkom związanym z rodziną "Skromnych" i ich wpływem na jego życie.

W sobotę Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przedstawi sztukę "Dekameron". To spektakl inspirowany książką Giovanniego Boccaccia, którego akcja rozgrywa się podczas epidemii dżumy we Florencji w roku 1348. 10 bohaterów opowiada sobie 10 historii, eksplorując tematy miłości, zdrady i pragnień, łącząc komedię z powagą. W niedzielę natomiast Narodowy Teatr w Bitoli z Republiki Macedonii Północnej zaprezentuje sztukę "Demony". To widowiskowy dramat w reżyserii Wasila Hristova, który skupia się na tematach miłości, nienawiści i wewnętrznych demonach dwóch małżeństw.

Więcej informacji: Startuje festiwal Kierunek Wschód. Na co można wybrać się w tym tygodniu?


Spektakl "Przemiana"

W piątek (6 października), sobotę (7 października) i niedzielę (8 października) w Białostockim Teatrze Lalek odbędą się prezentacje spektaklu "Przemiana". To interpretacja literackiego arcydzieła Franza Kafki, w którym robak z "Przemiany" zostaje narysowany w przestrzeni teatralnej. Spektakl eksploruje złożone motywy przemiany i ograniczeń cywilizacyjnych, ukazując je jako metaforyczne uwięzienie, które skazuje bohatera na samotność i chorobę. To głęboka refleksja nad ludzkimi lękami i przemianą, która nie daje jednoznacznych odpowiedzi.

Więcej informacji: Najnowsza sztuka w BTL. Powstała na podstawie jednego z opowiadań Franza Kafki


Spektakl "Symulator"

W sobotę (7 października) i niedzielę (8 października) w Białostockim Teatrze Lalek odbędzie się spektakl "Symulator". To sztuka, która eksploruje doświadczenia młodzieży, w tym ich trudności w komunikacji z dorosłymi. Powstał na podstawie wywiadów z uczniami z Czech, a jego twórcy przeprowadzili dyskusje z młodzieżą, nauczycielami, psychologami i rodzicami. Spektakl ożywia wspomnienia i doświadczenia nastolatków, starając się zrozumieć proces dorastania zarówno w Polsce, jak i w Czechach. "Symulator" jest pierwszą częścią większej polsko-czeskiej koprodukcji "Symulator. Snowball" w ramach projektu ConnectUp.

Więcej informacji: Spektakl "Symulator"


Pokaz spektaklu muzycznego "Szemrane tango"

W sobotę (7 października) w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku odbędzie się pokaz spektaklu muzycznego "Szemrane tango". Sztuka oparta jest na twórczości Jaremy Stępowskiego i ukazuje historie miłości oraz życiowych przeżyć towarzystwa, ożywione przez utalentowanych studentów Akademii Teatralnej w Białymstoku pod reżyserią Wojciecha Kościelniaka.

Więcej informacji: Wystąpił w polskim kabarecie i serialu. Jego twórczość wybrzmi na białostockiej scenie


10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

W sobotę (7 października) i niedzielę (8 października) w Kinie Forum odbędzie się kontynuacja 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty. To wyjątkowe święto młodych widzów i kinomanów. W sobotę będą prezentowane filmy "Pati i klątwa Posejdona", "Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu" i "Dziewczyńskie historie", natomiast w niedzielę na ekranie pojawią się "Zagadka Klary Muu" oraz "Szkoła Magicznych Zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka".

Więcj informacji: 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty


WYDARZENIA SPORTOWE I REKREACYJNE:

Bison Ultra Trail

W sobotę (7 października) i niedzielę (8 października) odbędzie się Bison Ultra Trail. To dwudniowe zawody biegowo-rowerowych po malowniczej Puszczy Knyszyńskiej. W wydarzeniu weźmie udział ponad 3 tys. zawodników z 18 krajów świata.

Więcej informacji: Bison Ultra Trail


IMPREZY PLENEROWE, FESTYNY:

Festiwal Roślin w Białymstoku

W sobotę (7 października) i niedzielę (8 października) na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się Festiwal Roślin. To nie tylko okazja do zdobycia zielonych ozdób, ale także największy w Polsce targ roślin doniczkowych w atrakcyjnych cenach. Poprzedni sezon obfitował w rekordowo bogaty wybór, w tym liczne nowe gatunki i kolekcjonerskie okazy w przystępnych cenach. Tegoroczna edycja przyniesie jeszcze więcej nowości, zarówno dla każdego ogrodnika, jak i kolekcjonera. Doniczki będą prezentowały nowe wzory, a w ofercie będzie można znaleźć rośliny już od 5 zł, zarówno małe, jak i duże, wraz z akcesoriami i literaturą dla pasjonatów.

Więcej informacji: Festiwal Roślin w Białymstoku


WYKŁADY, POKAZY, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE:

Food Truck Festivals w Białymstoku vol. 4

W piątek (6 października), sobotę (7 października) i niedzielę (8 października) na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się kolejna edycja Food Truck Festivals. Na miejscu będzie pyszne jedzenie, relaksująca muzyka, a także zabawy, konkursy oraz animacje. Będzie można spróbować: burgery, burrito i quesadillas, churrosy, owocóe w czekoladzie, frytki belgijskie, pad thai, grecką pitę, pierożki dim-sum, hotdogi, kurczaki, lody tajskie i kanapki wenezuelskie. Będzie także pyszna lemoniada, zimne piwo i muzyka.

Więcej informacji: Kolejna edycja Food Truck Festivals. Na miejscu będzie kuchnia z całego świata


Noc Bibliotek

W sobotę (7 października) w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbędzie się Noc Bibliotek. W planie są m.in. wykłady "Od czytania do programowania", "Mikołaj Kopernik. 550 lat od urodzin Wielkiego Astronoma" i "Solarografia". Oprócz tego w harmonogramie znalazło się także zwiedzanie Książnicy Podlaskiej oraz obserwacja nieba na tarasie.

Więcej informacji: Noc Bibliotek


Otwarcie DUOVI.CONCEPT STORE

W niedzielę (8 października) przy ul. Wasilkowskiej 54 w Białymstoku będzie miało miejsce otwarcie pierwszego stacjonarnego Vintage Shop’u w Białymstoku, czyli DUOVI.CONCEPT STORE. Projekt jest połączeniem 2 marek online: PARTOFCLOTHES & MINIMA.VINTAGE, za którymi stoją Paulina Gabrielyan i Paulina Barkow. Na miejscu będą: starannie wyselekcjonowana moda vintage, niepowtarzalne fasony charakteryzujące się wysoką jakością, akcesoria i biżuteria vintage a także dział home z dodatkami do wnętrza. Otwarciu będą towarzyszyć smakołyki i napoje, a także muzyka na żywo.

Więcej informacji: Otwarcie DUOVI.CONCEPT STORE


Jarmark jesienny przed Spodkami

W niedzielę (8 października) przed Spodkami Podlaskiego Instytutu Kultury odbędzie się Jarmark jesienny. Podczas tego wydarzenia będzie można skosztować regionalnych przysmaków, takich jak sery, wędliny, przetwory owocowe, miody i wiele innych produktów. W programie również występy młodzieżowych zespołów muzycznych oraz animacje plastyczne dla dzieci prowadzone przez instruktorów Podlaskiego Instytutu Kultury. To doskonała okazja na przywitanie jesieni w rodzinnej atmosferze.

Więcej informacji: Jarmark jesienny przed Spodkami


IMPREZY POZA BIAŁYMSTOKIEM:

Wielkie Święto Programowania w Augustowie

W sobotę (7 października) w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie odbędzie się Wielkie Święto Programowania. Wydarzenie jest skierowane do rodzin z dziećmi, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych nauką kodowania, robotami i nowinkami technologicznymi. W harmonogramie m.in. zabawy z robotami, nauka programowania, drukowanie w 3D oraz gry edukacyjne.

Więcej informacji: Wielkie Święto Programowania w Augustowie


Powitanie jesieni w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

W niedzielę (8 października) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się powitanie jesieni. Odbędzie się m.in. oprowadzenie po wystawach we wnętrzach chałup z Dąbrowy-Moczydeł, Tymianek-Buci i Czyż, warsztaty tkania na ramce oraz wypiekania podpłomyków, degustacja ziemniaków prosto z parnika, gra terenowa z zagadkami, tańce i przyśpiewki przy muzyce na żywo, olimpiada ziemniaczana, zajęcia z zumby pod chmurką, a także biesiadowanie przy ognisku.

Więcej informacji: Powitanie jesieni w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej


Wystawa "GNOSIS" Andrzeja Bołtryka

W niedzielę (8 października) odbędzie się wernisaż wystawy "GNOSIS" Andrzeja Bołtryka. Ekspozycja jest pierwszą dużą wystawą indywidualną tego artysty. Zostanie na niej zaprezentowanych ponad sześćdziesiąt jego prac, w tym obrazy olejne oraz rysunki wykonane techniką ołówka i pasteli. Wystawa jest częścią projektu "Białoruski Alfabet Sztuki".

Andrzej Bołtryk to urodzony w 1977 roku w Hajnówce, malarz z wykształcenia ślusarza, który tworzy z pasją i autentycznością, niezależnie od koncepcji artystycznych. Jego prace emanują głęboką wrażliwością, czasem wyrażają buntowniczy punkt widzenia na świat. Dla artysty najważniejszy jest sam proces tworzenia, który odzwierciedla jego poszukiwania, światopogląd i emocje.

Więcej informacji: Wystawa "GNOSIS" Andrzeja Bołtryka

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1048 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39