1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej ma nowego dowódcę

2022.11.04 15:09
W piątek (4.11) na placu apelowym Jednostki Wojskowej w Białymstoku miało miejsce przekazanie obowiązków Dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obowiązki płk Sławomira Kocanowskiego przejął ppłk Maciej Kłaczkowski.
1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej ma nowego dowódcę
Fot: UMWP

Płk Sławomir Kocanowski, dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław" dowodził jednostką przez 6 lat.

W 2016 roku stworzył od podstaw 1. Brygadę Obrony Terytorialnej. Został on odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz medalami pamiątkowymi: Medalem Pięciolecia WOT oraz Medalem za Służbę w Obronie Granicy Państwowej.

– Stworzenie tej brygady jest naszym wspólnym osiągnięciem. Opuszczam tę brygadę z przekonaniem, że stworzyliśmy wyjątkowy i zgrany zespół. Służba z Wami to był prawdziwy zaszczyt i przyjemność. Dzisiaj nasze drogi zawodowe rozchodzą się, ale mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnych życiowych ścieżkach – powiedział płk Sławomir Kocanowski.

Decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, płk Kocanowski został wyznaczony na dowódcę 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Wicepremier, Mariusz Błaszczak z okazji dzisiejszego wydarzenia wystosował także list, w którym napisał: "1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej jest jedną z pierwszych jednostek terytorialsów, które powstawały ponad 5 lat temu, by zgodnie z Waszym mottem być zawsze gotowym i zawsze blisko".

Ppłk Maciej Kłaczkowski przyjmując obowiązki na nowym stanowisku 1. Podlaskiej Brygady Terytorialnej zapowiedział, że będzie dążył do kontynuowania misji rozwoju brygady.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1371 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39