10 km drogi całkowicie zamknięte. Wyznaczono objazdy

2021.06.04 07:22
W piątek (4.06) rozpoczyna się kolejny etap przebudowy drogi powiatowej Kudrycze - Wojszki przebiegającej przez gminy Juchnowiec Kościelny i Zabłudów. To o tyle istotna część budowy, że trasa zostanie całkowicie wyłączona z ruchu, a kierowcy będą prowadzeni na objazdy.
10 km drogi całkowicie zamknięte. Wyznaczono objazdy
Fot: Unibep SA
Fragment zmienionej organizacji ruchy na trasie Kudrycze - Wojszki

Jak informuje Unibep SA, który prowadzi przebudowę drogi Kudrycze - Wojszki, droga zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania na wysokości wsi Hermanówka do skrzyżowania z drogą gminną w Wojszkach.

Ruch będzie skierowany w kierunku Hermanówki, następnie przez Rumiejki, w kierunku
Juchnowca Kościelnego i dalej przez miejscowości: Wólka, Biele, Złotniki i drogą powiatową do Wojszek. Tak samo będzie odbywał się ruch w relacji powrotnej.

Odcinek Kudrycze – Wojszki ma 10,2 km. To bardzo uciążliwa trasa - miała asfalt tylko po jednej stronie, a jednocześnie była dość popularna wśród kierowców, którzy wybierali ją, jako krótszy wariant jazdy w kierunku Bielska Podlaskiego.

Na niemal całym przebudowywanym odcinku jezdnia z nawierzchnią bitumiczną będzie poszerzona do 6 m. Pobocza gruntowe będą mieć szerokość 1,25-1,5 m. W rejonie zatok autobusowych i na kilkudziesięciu ostatnich metrach drogi we wsi Wojszki zostaną położone chodniki. Na trasie docelowo powstanie 11 przystanków autobusowych.

Unibep SA ma zakończyć prace w październiku 2021 r.

Powiat Białostocki zapłaci wykonawcy blisko 14,3 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1002 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39