100 imigrantów próbowało forsować granicę. Policja złapała kolejnych "kurierów"

2021.11.16 09:48
W poniedziałek (15.11) policjanci zatrzymali 5 osób, które przewoziły imigrantów. Straż Graniczna odnotowała 224 próby przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.
100 imigrantów próbowało forsować granicę. Policja złapała kolejnych "kurierów"
Fot: Podlaska Policja

100-osobowa grupa forsowała granicę

W poniedziałek na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 224 próby jej przekroczenia.

- Funkcjonariusze SG wydali dla 29 cudzoziemców postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Z kolei na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych granicę próbowała bezskutecznie forsować 100-osobowa grupa - przekazali pogranicznicy.

Z kolei w okolicach Kuźnicy, noc minęła spokojnie.

Policja do tej pory zatrzymała blisko 280 "kurierów"

Minionej doby policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 5 osób, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to dwaj obywatele Polski, dwaj obywatele Ukrainy i obywatel Tadżykistanu. Kurierzy chcieli przewieźć łącznie 10 imigrantów.

W poniedziałek policjanci ze Szczecina w miejscowości Olchowicze podjęli próbę zatrzymania skody, której kierowca - obywatel Ukrainy zaczął uciekać. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w skarpę. W pojeździe przewoził 4 obywateli Syrii. Kierowca został zatrzymany. Więcej na ten temat: Ukrainiec w warszawskiej taksówce wylądował w rowie.

O godz. 2.10 policjanci z Krakowa w Orli (powiat bielski) zatrzymali skodę, której kierujący, obywatel Ukrainy, przyznał się, że jedzie odebrać imigrantów. Policjanci odnaleźli w pobliżu 3 obywateli Syrii. Kierowca został zatrzymany.

Przed godz. 19.00 policjanci z Krakowa w Olszewie (powiat bielski) zatrzymali hondę, w której 2 obywatele Polski przewozili obywatela Iranu. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani.

Ostatni kurier wpadł po godz. 22.00 w Dubnie (powiat bielski). Tam policjanci z Krakowa zatrzymali toyotę, którą kierował obywatel Tadżykistanu. W swoim aucie przewoził 2 obywateli Afganistanu. Kierowca został zatrzymany.

- Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali 279 kurierów, którzy chcieli przewieźć 1147 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę - podała podlaska policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39