100 książek zostało rozdanych

2019.07.02 16:00
Romanse, kryminały, powieści przygodowe i science fiction rozdali pracownicy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku w ramach plenerowej akcji "Książka na wakacje".
100 książek zostało rozdanych
Fot: Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska

We wtorek (2.07) w samo południe pracownicy Działu Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wraz z dyrektor tej instytucji – Jolantą Gadek - opuścili mury biblioteki, by obdarować książką na wakacje tych, którzy pojawili się w tym czasie przy fontannie w białostockim Parku Planty.

Rozdano w sumie 100 książek - to egzemplarze wycofane z biblioteki, tzw. dublety oraz nowe publikacje Książnicy Podlaskiej z serii "Bajkowa Księżniczka". Najszybciej "zniknęły" książeczki dla dzieci, dużą popularnością cieszyły się też kryminały.

Wśród obdarowanych byli zarówno ci, którzy przyszli specjalnie po to, by otrzymać lekturę na wakacje, jak i przypadkowi przechodnie.

Do tej pory podobne, plenerowe akcje promujące czytelnictwo, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku organizowała na Rynku Kościuszki, na plaży Dojlidy oraz przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

948 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39