100-lecie polsko-włoskich stosunków dyplomatycznych. Koncert przy Podleśnej

2019.02.13 13:01
W piątek (15.02) Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert kameralny kwintetu dętego La Vanagloria organizowany z okazji 100-lecia nawiązania polsko-włoskich stosunków dyplomatycznych.
100-lecie polsko-włoskich stosunków dyplomatycznych. Koncert przy Podleśnej
Fot: AD

Melomani usłyszą utwory włoskich kompozytorów: G. M. Cambiniego, G. Pucciniego, N. Roty, L. Felicianiego oraz Polaka, Tadeusza Szeligowskiego.

W skład zespołu La Vanagloria wchodzą instrumentaliści na co dzień związani z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku: Kinga Pancerz - flet, Luca Neccia - obój, Paweł Waśkowski - klarnet, Marek Kit - fagot, Tomasz Czekała - waltornia. Ideą artystyczną kwintetu jest wzbogacanie codziennej orkiestrowej współpracy o nowe, muzyczne doświadczenia gry w zespole kameralnym oraz ukazywanie piękna wspólnego brzmienia instrumentów poprzez prezentowanie szerokiego repertuaru na kwintet dęty - zarówno kompozycji oryginalnych, jak i transkrypcji.

W planach zespołu jest nagranie płyty z utworami przeznaczonymi na ten skład instrumentalny autorstwa kompozytorów polskich. Nazwa kwintetu - la vanagloria (hiszp. próżność) - nawiązuje do mitu o Narcyzie, młodzieńcu zachwycającym się swym odbiciem zauważonym w tafli strumienia. Z przymrużeniem oka można opowieść tę odnieść do muzyków, którzy co dzień swą grą przekonują siebie i słuchaczy o doskonałości muzyki, a swymi umiejętnościami kontemplują jej piękno każdego dnia.

Koncert organizowany jest w partnerstwie z Instituto Italiano di Cultura. Rozpocznie się o godz. 19.00 w sali przy ul. Podleśnej. Ze względu na żałobę narodową koncert zostanie poprzedzony minutą ciszy.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Zobacz też: Koncet kameralny

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1011 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39