100 tys. zł dofinansowania - dzięki pieniądzom uczniowie bedą m.in rozwijać swoje pasje

2021.11.15 10:53
Szkoła w Starej Kamionce otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych. Dzięki temu uczniowie tamtejszej szkoły będą mieli szansę rozwinąć swoje zainteresowania i poszerzyć wiedzę.
100 tys. zł dofinansowania - dzięki pieniądzom  uczniowie bedą m.in rozwijać swoje pasje
Fot: UMWP

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na projekt dotyczący oferty edukacyjnej. Pieniądze będą przeznaczone na projekt "Inwestujemy w przyszłość", którego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Sfinansowane będą zajęcia dodatkowe, które pozwolą uczniom rozwinąć kompetencje niezbędne na rynku pracy.

- Lokalne społeczności powinny mieć równy dostęp do zdobywania wiedzy i korzystać z niej na miejscu. Zajęcia dodatkowe pomogą rozwinąć talenty, odkryć pasje oraz utrwalić materiał nauczany na lekcjach – powiedziała Wiesława Burnos, członek zarządu. – Z przychylnością patrzymy na tego typu projekty, wierząc, że najlepszą inwestycją, jest w ta w edukację dzieci i młodzieży, kolejnych pokoleń.

Szkoła przeznaczy dofinansowanie na różnego rodzaju koła zainteresowań: robotyczne, taneczne czy przyrodnicze. Do tego będą organizowane lekcje poza szkołą. Uczniowie mogą także liczyć na dodatkową naukę języka angielskiego.

– Jestem dumna i zadowolona, że szkoła otrzymała te fundusze. Każde pieniądze, które są inwestowane w edukację dzieci i młodzieży, są potrzebne i dziękujemy Zarządowi Województwa Podlaskiego za wsparcie – powiedziała Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki.

Projekt "Inwestujemy w przyszłość” będzie kosztować ponad 106 tys. zł, a przyznana dotacja wyniesie nieco ponad 100 tys. zł.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1288 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39