100 uczestników i 8 ekspertów. Tak przebiegła konferencja EastMedia 2023 [ZDJĘCIA]

2023.12.04 13:03
24 listopada w Białostockim Parku Naukowo Technologicznym odbyła się 6. konferencja e-marketingowa EastMedia 2023. W wydarzeniu wzięło udział 100 uczestników i 8 prelegentów, ekspertów z różnych dziedzin. Łącznie odbyło się 8 praktycznych warsztatów oraz 4 prelekcje.
100 uczestników i 8 ekspertów. Tak przebiegła konferencja EastMedia 2023 [ZDJĘCIA]
Fot: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

Teoria w służbie praktyki

Konferencję otworzyła seria prelekcji, w których eksperci z różnych dziedzin marketingu cyfrowego i technologii dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Joanna i Jarek Burdek, specjaliści od treści cyfrowych, rozpoczęli wydarzenie prezentacją "Jak tworzyć SKUTECZNE treści do cyfrowych ZOMBIE". Skoncentrowali się na wyzwaniach związanych z przeciążeniem informacyjnym, proponując trzy kluczowe typy treści, które przyciągają uwagę cyfrowych odbiorców.

Marcelina Lipska w prezentacji "(Nie)Wiedza w biznesie kosztuje" podkreśliła znaczenie posiadania spójnej strategii marketingowej, analizy danych i zrozumienia grupy docelowej, natomiast Kamil Bolek skupił się na rosnącej roli ekonomii twórców w erze cyfrowej, omawiając obszary związane z platformami, zarabianiem przez twórców i technologią wspierającą ich działania. Tomasz Palak zajął się z kolei aspektami prawno-technicznymi związanymi z tworzeniem przez sztuczną inteligencję.

Praktyka w centrum uwagi

Drugą część konferencji stanowiły praktyczne warsztaty, które pozwoliły uczestnikom skonfrontować zdobytą teorię z rzeczywistymi wyzwaniami e-marketingu. Maciej Sawicki w warsztacie "Kreatywność w kampaniach reklamowych" eksplorował kreatywność jako strategiczne narzędzie skutecznych kampanii marketingowych, podkreślając jej rolę w osiąganiu celów komunikacyjnych.

Tomasz Palak w "Nie wywal się na memie" skupił się na aspektach prawnych i kreatywnych związanych z wykorzystaniem popkultury w reklamach. Anna Moczulska przedstawiła praktyczne zastosowania Google Analytics 4 w analizie ruchu i zachowania użytkowników, natomiast Marcelina Lipska w "Strategii komunikacji w social media – od czego zacząć?" wprowadziła model SOSTAC jako narzędzie do kreowania skutecznych strategii marketingowych.

Kamil Bolek prowadził warsztat "Profesjonalny influencer marketing", gdzie uczestnicy zdobywali praktyczną wiedzę dotyczącą wyboru influencerów, kampanii i analizy wyników, a Wojciech Biendzio skupił się na praktycznych aspektach budowania grup odbiorców w Meta Ads. Joanna i Jarek Burdkowie w warsztacie z neurocopywritingu pokazali, jak zasady neurologii mogą być wykorzystane w copywritingu, koncentrując się na płynności poznawczej, znaczeniu wizualnych aspektów komunikatu i roli emocji.

BiałystokOnline patronowało wydarzeniu.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

622 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39