1002 osoby chcą studiować budownictwo na Politechnice Białostockiej

2012.07.05 00:00
Znamy wstępne wyniki rekrutacji na Politechnikę Białostocką. Na 24 kierunki studiów stacjonarnych I stopnia na rok System Internetowej Rekrutacji Kandydatów zarejestrował ponad 9700 zgłoszeń.
1002 osoby chcą studiować budownictwo na Politechnice Białostockiej
Fot: archiwum

Rekordowa ilość kandydatów zgłosiła się na budownictwo. O 210 indeksów walczy 1002 kandydatów. Na drugim miejscu najbardziej obleganych kierunków jest gospodarka przestrzenna z wynikiem 983 osoby na 90 miejsc, a czołówkę zamyka logistyka, którą chcę studiować 863 kandydatów, podczas gdy uczelnia oferuje 120 miejsc.

Kolejne kierunki w zestawieniu chętnych na jedno miejsce to: inżynieria biomedyczna (6,2), zarządzanie i inżynieria produkcji (5,8), architektura wnętrz (5), budownictwo (4,8), inżynieria środowiska (4,3), automatyka i robotyka (4,2).267 chętnych, przy limicie 120 miejsc, zarejestrowało się na matematykę - kierunek objęty programem wspierającym kierunki zamawiane.

Tegoroczna rekrutacja na Politechnice Białostockiej odbywa się na podstawie tzw. systemu priorytetów, określanego przez kandydata podczas rejestracji. W związku z tym proces naboru na studia podzielony jest na 3 tury kwalifikacji.

W pierwszej turze kwalifikacji lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia zostanie ogłoszona 10 lipca o godzinie 15-tej. Listy zostaną umieszczone jednocześnie w kilku miejscach: elektronicznie - w systemie IRK, na papierze - przed Punktem Rekrutacyjnym na Wydziale Mechanicznym oraz przy siedzibach Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych. Kandydaci, którzy odnajdą swoje nazwisko na liście w terminie od 11 do 13 lipca powinni donieść do Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych komplet wymaganych dokumentów. W ten sposób potwierdzą swoją chęć do podjęcia nauki na wybranym kierunku studiów.

Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani na kierunek o niższym priorytecie niż wskazany przez nich jako najbardziej pożądany, zobowiązani są dostarczyć komplet dokumentów na kierunek, na który się zakwalifikowali i jednocześnie mają możliwość zadeklarowania chęci udziału w kolejnej turze kwalifikacji poprzez oznaczenie tego w systemie IRK w terminie do 13 lipca.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1246 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39