11 drużyn, 18 konkurencji. W Choroszczy odbędzie się Spartakiada Powiatu Białostockiego

2023.05.24 16:15
Dzień Samorządu Terytorialnego władze naszego powiatu uczczą na sportowo. Okazją będzie XVIII Spartakiada Powiatu Białostockiego, która zorganizowana zostanie już w najbliższy piątek (26.05).
11 drużyn, 18 konkurencji. W Choroszczy odbędzie się Spartakiada Powiatu Białostockiego
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Przed nami XVIII Spartakiada Powiatu Białostockiego. W zawodach na Stadionie Miejskim w Choroszczy udział wezmą m.in. burmistrzowie, wójtowie, radni, pracownicy samorządowi czy też starosta Jan Perkowski. Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 9.00, a jej oficjalne zakończenie, wraz z ceremonią wręczenie medali i pucharów, zaplanowano między godz. 14.00 a 15.00.

W zawodach wystartuje w sumie 11 drużyn. Do zmagań przystąpią zespoły z takich gmin jak: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków i Zabłudów. Dodatkowo swoją reprezentację wystawi Starostwo Powiatowe w Białymstoku.

Przeprowadzonych ma zostać aż 18 różnego rodzaju rywalizacji. Planowane konkurencje to: czwórbój dla władz, piłka nożna, starcie tytanów (5-osobowa drużyna mężczyzn), starcie tytanów (5-osobowa drużyna kobiet), strongman (przetaczanie ciężkiej opony), strongwoman (przetaczanie opony), rzut do kosza, strzał w dziesiątkę (rzut do tarczy lotką), wyścig skrzynek, woda na młyn, strzał na małą bramkę, otwieranie urzędu, dwa ognie, piłkarzyki, piłka siatkowa 3-osobowa, kiszenie pieniędzy, strzał w dziesiątkę z karabinu pneumatycznego oraz strzał w dziesiątkę z łuku.

Więcej informacji: XVIII Spartakiada Powiatu Białostockiego

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

761 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39