11 nagród dla podlaskiej firmy. Są powody do dumy

2019.10.02 12:09
Kolejna firma z naszego regionu ma powód do dumy. Dostała 11 nagród podczas Międzynarodowych Targów. To duży sukces.
11 nagród dla podlaskiej firmy. Są powody do dumy
Fot: Mlekovita

Podlaska marka znów doceniona

Przed kilkoma dniami odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2019. Podczas nich Mekovita została nagrodzona kilkukrotnie. Przyznano jej w sumie aż 11 statuetek. 4 produkty zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP, firma uzyskała również 4 znaki Poznaj Dobrą Żywność i statuetkę Złoty Akant za stoisko. Mlekovita zwyciężyła w Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mleczarskich za rok 2019. Natomiast jej prezes Dariusz Sapiński uhonorowany został przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego statuetką Ignacego Jana Paderewskiego.

Warto podkreślić, że Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to "nagroda przyznawana już od ponad 30 lat produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach nawet najbardziej wymagających konsumentów". Każdego roku w konkursie uczestniczy około 500 produktów. Komisja, składająca się z ekspertów w swojej dziedzinie, ocenia m.in. innowacyjność, estetykę, ekonomiczność użycia oraz bezpieczeństwo dla środowiska. W tym roku Sąd Konkursowy przyznał to zaszczytne wyróżnienie w sumie 9 produktom targów Polagra Food, z których niemal połowę stanowią wyroby MLEKOVITY. Wśród nich znalazły się: BIO ekologiczne masło ekstra 200 g, 100 g, Cheddar Old ser długodojrzewający (3 miesiące) 200 g, Mascarpone Kuchmistrza ser śmietankowo-kremowy typu włoskiego 250 g, 500 g, Super Body Active WPC 80 koncentrat białek serwatkowych instant waniliowy: 30 g, 700 g, 1000 g, 2270 g.

– W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania konsumentów regularnie rozwijamy nasz asortyment, rozszerzając go o wiele innowacyjnych produktów. Przykładowo przez dziewięć miesięcy 2019 r. Mlekovita wprowadziła na rynek 56 nowości w 9 kategoriach produktowych. Cieszy nas, że wysiłek ponad 5000 wykwalifikowanych pracowników, którzy dbają o najwyższą jakość naszych produktów, jest doceniany nie tylko przez konsumentów, ale i przez ekspertów branży – powiedział Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita.

Warto podkreślić, iż nagrodzone produkty już siódmy raz ubiegają się również o tytuł Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Konsumenci oraz przedstawiciele branży mogą głosować na stronie internetowej www.złotymedal.mtp.pl i wybierać najlepsze ich zdaniem marki. Głosowanie trwa do 3 listopada.

Były też inne wyróżnienia i nagrody

Oprócz licznych medali Mlekovita dostała także Złoty Akant ((Acanthus Aureus). Nagrody te przyznawane są podczas targów Polagra Food za najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy stoiska.

To nie koniec nagród podlaskiej marki. Podczas Gali Programu Poznaj Dobrą Żywność, organizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w trakcie targów, znaki Poznaj Dobrą Żywność przyznano dla produkowanych przez nią dla 4 serów w plastrach: Goudy, Tylżyckiego, Edamskiego i Morskiego.

Mlekovita zajęła także I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mleczarskich za rok 2019, organizowanym przez magazyn "Strefa Gospodarki", dodatek do "Dziennika Gazety Prawnej".

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1394 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39