12 imigrantów próbowano przewieźć do Polski w drewnianej skrzyni

2016.09.19 11:50
W niedzielę (18.09) w Budzisku w ramach współpracy podlaskiej Służby Celnej i Straży Granicznej zatrzymano 12 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski ukrywając się w naczepie łotewskiego tira.
12 imigrantów próbowano przewieźć do Polski w drewnianej skrzyni
Fot: Podlaska Służba Celna

W niedzielę wieczorem, tuż za granicą z Litwą, celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli łotewskiego tira, w naczepie którego zgodnie z przedstawionymi dokumentami miał znajdować się ładunek torfu oraz elementy mebli. Podczas szczegółowego sprawdzania naczepy funkcjonariuszy zainteresowały dwie duże, drewniane skrzynie. Po ich otwarciu okazało się, że w ich wnętrzu ukrywa się 12 osób o azjatyckich rysach twarzy.

Współdziałający funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy przejęli sprawę w ramach kontroli legalności pobytu, ustalili, że są to obywatele Wietnamu w wieku 15-36 lat. Trzy kobiety i dziewięciu mężczyzn nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju.

Obecnie zatrzymani cudzoziemcy pozostają w dyspozycji placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak. Dalsze losy obcokrajowców rozstrzygną się po wyjaśnieniu okoliczności ich przybycia do Polski. Najprawdopodobniej zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Łotewski kierowca i jego zmiennik zostali zatrzymani za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

606 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39