12-latek wiózł nietrzeźwego sąsiada. Na widok radiowozu zamienili się miejscami

2020.09.09 09:50
Miał opiekować się nieletnim sąsiadem, ale forma sprawowania tej opieki do bezpiecznych nie należała. Nieodpowiedzialny i w dodatku kompletnie pijany 33-latek dał dziecku prowadzić maszynę rolniczą, a na widok radiowozu sam wsiadł za kierownicę.
12-latek wiózł nietrzeźwego sąsiada. Na widok radiowozu zamienili się miejscami
Fot: KPP Mońki

Monieccy policjanci z ruchu drogowego spotkali się z niecodzienną sytuacją. Patrolując ulice miejscowości Jaświły, zauważyli ciągnik rolniczy, którym kierowało dziecko, a na miejscu pasażera siedział dorosły mężczyzna.

Osoby te na widok radiowozu od razu zamieniły się miejscami. Jak się okazało, 33–latek, opiekując się 12–letnim sąsiadem, pozwolił mu kierować ciągnikiem. Żeby tego było mało - mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dalszym losem 33–latka zajmie się teraz sąd. Mężczyzna odpowie za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ustalają też zakres jego odpowiedzialności, jeżeli chodzi o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

808 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39