12 Wietnamczyków stłoczonych w fiacie. Kierowca zatrzymany

2015.02.16 00:00
Patrol podlaskiej straży granicznej i służby celnej zatrzymał 12 obywateli Wietnamu. Wszyscy byli stłoczeni "na pace" fiata doblo.
12 Wietnamczyków stłoczonych w fiacie. Kierowca zatrzymany
Fot: POSG

W ostatnich dniach do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wpłynęła informacja od litewskiej służby granicznej z Łoździej o przekroczeniu litewsko–białoruskiej granicy wbrew przepisom przez nieustaloną grupę osób. Istniało prawdopodobieństwo, iż nielegalni migranci mogą kierować się w kierunku granicy polsko-litewskiej. Przypuszczenia okazały się prawdziwe.

Funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Augustowie i Urzędu Celnego w Suwałkach pełniący służbę w okolicy miejscowości Serski Las (pow. augustowski) zatrzymali do kontroli fiata doblo z wyjątkowo obciążoną tylną osią. Po otwarciu drzwi bagażnika okazało się, że kierowca samochodu (27-letni mieszkaniec Warszawy) przewozi "na pace" 12 mężczyzn o azjatyckich rysach twarzy. Mężczyzna oświadczył, że swoich pasażerów zabrał z Litwy około 2 godzin jazdy od granicy Polski.

Za organizowanie przekroczenia granicy państwa wbrew przepisom, kierowca fiata został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Obywatele Wietnamu (mężczyźni w wieku 17–43 lata), po wykonaniu niezbędnych czynności, zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

566 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39