14 cudzoziemców płynęło rzeką Świsłocz na pontonie

2023.03.07 10:18
Pogranicznicy kolejną dobę mieli ręce pełne roboty. Ujawnili 78 imigrantów próbujących przekroczyć polsko-białoruską granicę oraz zatrzymali kuriera, który przewoził 4 obywateli Erytrei.
14 cudzoziemców płynęło rzeką Świsłocz na pontonie
Fot: SG

Minionej doby (6.03) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 78 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z terytorium Białorusi do Polski.

- 30 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową ujętych zostało na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku - przekazał Michał Bura z zespołu prasowego podlaskiego oddziału SG.

Interwencje związane z udaremnieniem nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z placówek SG w Bobrownikach, Nowym Dworze, Narewce, Białowieży, Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych.

- W rejonie Krynek 14 osób przekroczyło rzekę graniczną Świsłocz wykorzystując ponton. Kilku cudzoziemców znajdujących się przy zaporze technicznej zostało zauważonych przez polskie patrole i cofnęło się na Białoruś - dodał Michał Bura.

Od początku marca odnotowano niemal 500 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Ponadto funkcjonariusze z placówki SG w Mielniku w rejonie miejscowości Adamowo zatrzymali do kontroli forda na polskich tablicach rejestracyjnych prowadzonego przez 22-letniego Etiopczyka. Okazało się, że w swoim aucie przewozi 4 obywateli Erytrei, którzy nielegalnie przez zieloną granicę dostali się na terytorium Polski.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 105 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1376 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39