14. Żubroffka. Jakie filmy zobaczymy tym razem?

2020.11.30 09:00
Przed nami kolejna edycja Żubroffki. Filmy dostępne będą online. Wszystko całkowicie za darmo.
14. Żubroffka. Jakie filmy zobaczymy tym razem?
Fot: BOK

Grudzień bez Żubroffki jest jak zima bez śniegu. W tym roku z powodu pandemii filmowa uczta odbędzie się online.

- Wiemy, że nic nie jest w stanie zastąpić wspólnego seansu w sali kinowej i gorących dyskusji przechodzących płynnie w imprezy do świtu. Wierzymy jednak, że przygotowane przez nas pokazy online okażą się skutecznym pocieszeniem, wzmagając jednocześnie Wasz apetyt na wyjątkową 15. edycję Żubroffki! - mówi Maciej Rant, kierownik działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury.

Bezpłatne seanse odbędą się za pośrednictwem platformy www.mojeekino.pl – 2 i 3 grudnia. Wszystkie filmy dostępne są w wersji z angielskimi napisami.

Będzie można zobaczyć m.in. "Lato" (reż. Aleksandra Mazoń). To jeden dzień życia Katarzyny. Upał, autobus – pułapka. Zdarzenie, które sprawi, że bohaterka dojrzeje. Z innej perspektywy spojrzy na przeszłość i na własne życie.

Kolejną propozycją jest "Acid Rain" (reż. Tomek Popakul). Gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy w środku nocy ląduje na obrzeżach miasta. Na moście widzi postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego, trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i załatwia niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia się z nim zabrać. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi zawiązuje się więź.

Zainteresowani obejrzą również m.in. "Krzyżówkę" (reż. Jan Bujnowski). Starszy mężczyzna rozwiązuje krzyżówkę, w której napotyka różne hasła. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale zawsze wiążą się w jakiś sposób z wydarzeniami z jego życia. Czy z pozoru prosta łamigłówka może stać się czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie czasu?

Pełny repertuar można znaleźć tu.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1109 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39