17 Syryjczyków płynęło pontonem przez rzekę graniczną

2022.12.23 12:20
Minionej doby (22.12) ujawniono kolejnych cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Zatrzymano również trzech pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.
17 Syryjczyków płynęło pontonem przez rzekę graniczną
Fot: SG

W czwartek polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 66 imigrantów. Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Bobrownikach 17 cudzoziemców (obywatele Syrii), aby dostać się na terytorium Polski na pontonie przeprawiło się przez rzekę graniczną Świsłocz.

Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Płaskiej, Narewce, Białowieży, Mielniku. Do Polski wbrew przepisom próbowali przedostać się obywatele Iranu, Afganistanu, Syrii, Egiptu i Arabii Saudyjskiej.

- Wspólny patrol Straży Granicznej i Policji w rejonie miejscowości Guszczewina (gmina Narewka) po pościgu zatrzymał obywatela Białorusi i Ukrainy, którzy dwoma autami przewozili 8 Syryjczyków. W tym samym rejonie zatrzymano kolejnego kuriera. Obywatel Uzbekistanu samochodem osobowym oznaczonym jako taksówka BOLT wiózł trzech Syryjczyków - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa podlaskiego oddziału Straży Granicznej.

W tym roku pogranicznicy zatrzymali już w sumie 492 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy - 350 na białoruskim odcinku granicy państwowej i 142 na litewskim.

Od początku grudnia Straż Graniczna ujawniła już ponad 1 tys. cudzoziemców, którzy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39