19-latek z KS-u Wschód został mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym

2022.05.16 11:00
W sobotę (14.05), w Radomiu, odbyły się 92. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Po złoty medal w kategorii 63 kg sięgnął Arslanbek Salimov z białostockiego KS-u Wschód.
Fot: KS Wschód

101 najlepszych zawodników z 19 klubów z całego kraju wzięło udział w 92. Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Podczas rozgrywanych w Radomiu zmagań stoczono aż 163 pojedynki.

Ważny turniej dobrze zapamięta na pewno Arslanbek Salimov. Zawodnik ten, będąc jeszcze juniorem, zdobył bowiem tytuł mistrza kraju w kategorii 63 kg. Co ciekawe, na podium stanął również trenujący młodego zapaśnika Dariusz Ryżykow, który po wieloletniej przerwie w startach wywalczył brązowy medal klasycznego czempionatu w kategorii 82 kg.

Niewiele zabrakło, aby osiągnięcie swojego brata powtórzył także Mairbek Salimov. Ostateczne ten przedstawiciel KS-u Wschód w kategorii 67 kg zajął jednak miejsce na najniższym stopniu podium. Warto wspomnieć, że o medal otarł się też Arbi Magomedov, który koniec końców w wadze 63 kg uplasował się na lokacie numer 5.

Podczas zawodów obecni byli m.in.: prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, czyli Andrzej Supron, wiceprezes Ryszard Wolny, trenerzy kadr narodowych oraz podlaski sędzia Łukasz Łebkowski.