2 czerwone kartki, 12 goli i cenne zwycięstwo. Metamorfoza białostoczan robi wrażenie

2022.02.27 19:40
Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok nie są w komfortowej sytuacji. Białostoczanie w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy znajdują się na miejscu spadkowym, dlatego, by myśleć o utrzymaniu, podlaski klub domowy mecz z Gredarem Fit-Morning Brzeg musiał wygrać. Cel został osiągnięty.
Fot: Maciej Safaryn

Emocjami, które dostarczył pojedynek Słonecznych z Gredarem Fit-Morning Brzeg, można byłoby obdzielić co najmniej kilka spotkań. Mecz o tzw. 6 punktów obfitował w potężną liczbę sytuacji, a ponadto sędziowie pokazali dwie czerwone kartki. Ale po kolei.

W pierwszej połowie w hali Zespołu Szkół Mechanicznych (ul. Broniewskiego) dominowali goście. Już w 2. minucie pojedynku, strzałem od poprzeczki, prowadzenie swej ekipie zapewnił Dawid Witek i choć później Adrian Citko, czyli trener białostoczan, potężną bombą z dystansu zmienił wynik na 1:1, to jednak w kolejnych minutach więcej do powiedzenia znów mieli gracze z Brzegu. Na przerwę zeszli oni, wygrywając 3:1, a na dodatek przez jakiś czas MOKS musiał radzić sobie w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Piotr Skiepko.

W drugiej połowie stała się jednak rzecz nieprawdopodobna. Słoneczni szybko, po golach Cristiana Neme, doprowadzili do wyrównania, a następnie "czerwo" otrzymał Kamil Kucharski i to gospodarze już całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Będący na fali białostoczanie w dalszej części potyczki zaaplikowali przyjezdnym jeszcze 6 goli, dzięki czemu mecz zakończył się efektownym triumfem MOKS-u 9:3. Kolejne trafienia po stronie Podlasian zaliczyli Adrian Citko, Cristian Neme, Helver Tachack (x2), Mateusz Łabieniec oraz Michał Osypiuk.

Słoneczni po niedzielnym (27.02) zwycięstwie nie opuścili wprawdzie strefy spadkowej, ale do znajdującego się na pozycji numer 13 Gredaru Fit-Morning Brzeg futsaliści ze stolicy Podlasia tracą już tylko 1 punkt.

16. AZS UG Futsal 18 6 46:94

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Gredar Fit-Morning Brzeg 9:3 (1:3)
Bramki: Adran Citko 6, 25, Cristian Neme 23, 24, 27, Helver Tachack 32, 38, Mateusz Łabieniec 33, Michał Osypiuk 37 - Dawid Witek 2, Damian Makowski 11, Helver Tachack 18 sam.

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Święciński, Citko, Cristian Neme, Makal, Tachack, Kożuszkiewicz, Gryko, Ulman, Grzybowski, Łabieniec, Osypiuk, Skiepko

Gredar Fit-Morning Brzeg: Foltyn, Makowski, Nastai, Witek, Rojek, Jose Pepo, Kucharski, Grochowski, Synowiec, Babijczuk, Konieczny, Kozhemiaka