2. Rajd Sokólski. W zawodach wystartowały 42 załogi, do mety dojechała tylko część

2019.10.21 10:51
W sobotę i niedzielę (19-20.10) rozegrana została 2. edycja Rajdu Sokólskiego. Zmagania toczone na podlaskich szutrach wygrał Radosław Perkowski, u boku którego w roli pilota zasiadł Robert Dąbkowski.

Kierowcy, którzy zdecydowali się wziąć udział w 2. Rajdzie Sokólskim, w trakcie weekendowej rywalizacji musieli się zmierzyć z dwiema próbami sprawnościowymi (Czepiele i Wojnowce), które należało pokonać trzykrotnie. W sumie na podlaskiej ziemi uczestnicy zmagań mieli do pokonania 39 km (załogi SKJS - 25 km).

Jak to w tego typu zawodach bywa, nie obyło się bez problemów. Zdradzieckie szutry już na pierwszym przejeździe z dalszej walki wyeliminowały zwycięzcę poprzedniej edycji rajdu, czyli Wiesława Zagona, a w sumie do mety nie udało się dojechać aż 10 ekipom.

Najlepiej z wyznaczonymi odcinkami poradziła sobie załoga Radosław Perkowski/Robert Dąbkowski jadąca autem Renault Clio Sport. To właśnie ta dwójka wygrała klasyfikację generalną imprezy. Na kolejnej pozycji uplasowali się Krzysztof Sońta oraz Piotr Sońta (Opel Astra GSi), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła para Marcin Dziewiątkowski i Tomasz Kraczko, która 2. Rajd Sokólski pokonała pojazdem Honda Civic TYPE-R.