2 zwycięstwa i 2 porażki. Za podlaskimi III-ligowcami kolejne mecze

2020.08.30 13:53
W piątek i sobotę (28-29.08) kluby z Podlasia stoczyły swoje spotkania w ramach 4. kolejki III ligi (gr. I). Po triumfy sięgnęły zespoły Jagiellonii II Białystok i Olimpii Zambrów.
Fot: Olimpia Zambrów

Do 4. kolejki musiały czekać rezerwy Dumy Podlasia, by cieszyć się z pierwszego triumfu po awansie do III ligi. W końcu jednak upragniony komplet punktów został dopisany do konta Jagiellonii II Białystok, bo Żółto-Czerwoni pokonali w delegacji 2:1 Unię Skierniewice. Co ciekawe, wszystkie gole w tym starciu zdobyli piłkarze z północno-wschodniej Polski. Już w 3. minucie pojedynku ładną akcję całego zespołu wykończył Krzysztof Toporkiewicz. Kolejne trafienie rezerwy Jagi zaliczyły zaraz po przerwie. Stało się tak, ponieważ po dośrodkowaniu Bartosza Bayera bramkarza przeciwników uprzedził Eryk Matus. Gospodarze nie odpuszczali, mieli swoje okazje, ale gol na ich konto wpadł dopiero pod koniec spotkania, gdy futbolówkę do własnej siatki skierował Szymon Pankiewicz.

Sporo emocji przyniósł też bratobójczy mecz dwóch innych drużyn z Podlasia, a więc Olimpii Zambrów i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Bohaterem tego starcia został Kamil Zalewski, które to zdobył wszystkie gole dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Kulhawika, w efekcie czego Olimpia zwyciężyła 4:1. Honorowe trafienie dla gości zaliczył tuż przed przerwą Kamil Jackiewicz, czyli były zawodnik klubu z Zambrowa.

W sobotę na piłkarską murawę wyszli również gracze KS-u Wasilków. Niestety ekipa spod Białegostoku nie wywalczyła pierwszych w tym sezonie punktów. Podlasianie polegli na własnym terenie 0:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Rywale oba gole strzelili w ostatnim kwadransie zmagań. Celnymi uderzeniami popisali się Kacper Łoś oraz Damian Jaroń.

W następnej kolejce piłkarskiej III ligi drugi garnitur Jagiellonii podejmie na swoim boisku KS Kutno, Olimpia zmierzy się na wyjeździe z RKS-em Radomsko, a Ruch ugości w Wysokiem Mazowieckiem Polonię Warszawa. Z kolei KS Wasilków uda się na teren Świtu, który to jest aktualnym liderem tabeli.

Unia Skierniewice - Jagiellona II Białystok 1:2 (0:1)
Bramki: Szymon Pankiewicz 86sam. - Krzysztof Toporkiewicz 3, Eryk Matus 54
Jagiellonia II Białystok: Węglarz - Pankiewicz, Majsterek, Płoszkiewicz, Jarosz (65' Huczko), Matus (65' Wasilewski), Bayer (61' Orpik), Nawrocki, Wyjadłowski (53' Karpiński), Bortniczuk, Toporkiewicz (61' Pawłowski)

Olimpia Zambrów - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1 (3:1)
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński, Bartosz Ciborowski, Mateusz Maliszewski, Shun Shibata, Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski, Michał Steć, Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski, Dawid Pietkiewicz
Ruch Wysokie Mazowieckie (skład wyjściowy): Kamil Dziwulski, Tomasz Porębski, Kamil Jackiewicz, Daniel Samluk, Michał Hryszko, Łukasz Trąbka, Łukasz Grzybowski, Karol Mackiewicz, Paweł Brokowski, Kamil Stankiewicz, Wojciech Kuriata

KS Wasilków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2 (0:0)
Bramki: Kacper Łoś 78, Damian Jaroń 87
KS Wasilków (skład wyjściowy): Paweł Gendzwiłł - Adam Butkiewicz (kpt), Piotr Dąbrowski, Paweł Naliwajko, Damian Wysocki, Bartosz Dudziński, Mateusz Cichoński, Maciej Zieniewicz, Jakub Jakimiuk, Bartosz Borowik, Michał Poduch