20-latek schował się w tapczanie. Matka poszukiwanego docisnęła łóżko

2021.02.04 11:47
20-latek poszukiwany za rozbój ukrył się w tapczanie. Schronienie zapewniła mu matka, która do ostatniej chwili broniła syna i nawet kiedy ubranie wystawało z łóżka, docisnęła mebel.
20-latek schował się w tapczanie. Matka poszukiwanego docisnęła łóżko
Fot: podlaska policja

Śledczy z białostockiej "dwójki" ustalili, że na terenie powiatu hajnowskiego przebywa 20-latek poszukiwany za rozbój.

Co chłopak ma na sumieniu? W połowie stycznia na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku złapał 16-latka za plecak, przewrócił go i ciągnął po ziemi. Następnie kazał chłopcu oddać swój telefon. Groził, że jeśli powie o tym komukolwiek, znajdzie go i zrobi mu krzywdę. Przestraszony 16-latek oddał napastnikowi swój telefon.

W poniedziałek (1.02), po godz. 21.00, policjanci zapukali do jednego z mieszkań w Hajnówce. Drzwi otworzyła im zaskoczona matka poszukiwanego. Kobieta powiedziała, że jest sama.

Mundurowi jednak nie dali wiary kobiecie, zwłaszcza, że w korytarzu zauważyli męskie buty. Ich uwagę zwrócił również tapczan, który był niedomknięty i wystawał z niego kawałek ubrania. Kobieta natychmiast usiadła na tapczan, dociskając go.

Jak nie trudno się domyślić, to właśnie tam ukrył się poszukiwany 20-latek. W chwili zatrzymania miał przy sobie niewielką ilość amfetaminy. W mieszkaniu kryminalni znaleźli również telefon 16-latka. Podejrzany usłyszał już zarzuty rozboju i posiadania narkotyków. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1862 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39