200 tys. zł dla szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

2022.07.25 12:01
Ponad 200 tys. zł trafi do szpitala. Pieniądze będą przekazane na zakup i montaż komór chłodniczych oraz komory mroźnej, która powstaje w przyszpitalnej kuchni.
200 tys. zł dla szpitala psychiatrycznego w Choroszczy
Fot: pixabay.com

Zarząd województwa podczas poniedziałkowego posiedzenia przyznał dotację dla szpitala w Choroszczy. 200 tys. zł szpital przeznaczy na na zakup i montaż komór chłodniczych oraz komory mroźniczej do powstającej kuchni szpitalnej. Dodatkowe dofinansowanie w wysokości prawie 26 tys. zł będzie przeznaczone na "Program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w województwie podlaskim na lata 2022-2025".

Zakup dodatkowego sprzętu jest związany z budową kuchni centralnej w choroszczańskim szpitalu, która rozpoczęła się w 2021 r. Inwestycja ma zakończyć się do grudnia tego roku. W 2023 r. ma zostać wykonane wyposażenie kuchni, w skład której wejdzie m.in. sześć komór chłodniczych i jedna mroźnicza, jak również wiele innych urządzeń do schładzania wszystkich docieplonych i zaizolowanych komór.

Mniejsza dotacja, która będzie przeznaczona na program profilaktyki oraz rozwiązywania alkoholowych problemów. Pieniądze będą też przeznaczone na leczenie na leczenie i rehabilitację osób uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz terapię osób współuzależnionych. Celem tej inicjatywy jest zmniejszenie liczby osób, które popadają w nałogi. Dofinansowanie będzie przeznaczone na dokształcenie kadry oraz podnoszenie standardu funkcjonowania placówek lecznictwa odwykowego.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1826 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39