23 duety i 8 godzin grania. Na plaży miejskiej rywalizowały siatkarki

2023.06.13 09:18
W niedzielę (4.06) rozegrany został kolejny turniej z cyklu Letniej Grand Prix. Tym razem do walki przystąpiły pary żeńskie.
Fot: Letnia Grand Prix

Za nami III turniej rozgrywany w ramach Letniej Grand Prix. Najpierw dwukrotnie zmagania toczyły się w kategorii open, ale w niedzielę przyszedł czas na to, by do głosu doszły panie, bo tego dnia zorganizowano zawody przeznaczone niemal tylko i wyłącznie dla kobiet (wystartował też chłopięcy zespół Tytanów Białystok przygotowujący się do rozgrywek plażowych).

W pierwszym żeńskim turnieju Letniej Grand Prix wzięły udział aż 23 pary, a cała walka trwała 8 godzin. W trudnych warunkach, przy silnie wiejącym wietrze, na boiskach OSW Dojlidy najlepszy okazał się duet Anna Niechciałkowska/Klaudia Połuboczek. Wspomniana dwójka w finale pokonała 2:1 Karolinę Ostrowską i Aleksandrę Ciesielską, a 3. miejsce przypadło Magdzie Dziemianowicz oraz Aleksandrze Konarzewskiej. Ta para w meczu o brąz wygrała 2:0 z Zuzanną Puciłowską i Polą Woroszyło.

W najbliższą sobotę (17.06) powinien zostać rozegrany turniej dzieci i młodzieży zaliczany do Letniej Grand Prix, ale w związku ze zdublowaniem się tej imprezy z mistrzostwami województwa podlaskiego w kategorii szkół podstawowych organizatorzy postanowili przełożyć zmagania na inny termin. Ten nie jest jeszcze znany.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.