24 godziny projekcji. Wschód i zachód słońca w filmie

2018.09.21 10:32
Ten projekt będzie trwał 24 godziny. Galeria Arsenał zaprezentuje "Słońca" Łukasza Rad-X Radziszewskiego.
24 godziny projekcji. Wschód i zachód słońca w filmie
Fot: Galeria Arsenał

Jak sugeruje tytuł, w trakcie projektu ukazana będzie tarcza słoneczna w dwóch ujęciach – jednocześnie w momencie wschodu i zachodu, jako obraz ze skrajnie różnych części globu.

Oba syntetyczne obrazy wyświetlone zostaną na sąsiadujących ze sobą ekranach jako film dwukanałowy, trwający całą dobę. Będzie to kompilacja transmisji live-stream, nagrywanych w trakcie trwania pokazu i filmów z odpowiednich miejsc we wszystkich strefach czasowych Ziemi. Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu, wspólnej pracy i synchronizacji działań kilkuset osób - podróżników, vlogerów, przyjaciół artysty, mieszkańców, filmowców, artystów, instytucji kultury i sztuki.

- Od sześciu ostatnich lat z namiętnością zajmuję się kolekcjonowaniem czasomierzy. Twórczy namysł oparty na zainteresowaniu zegarkami, przyrządami pomiarowymi ma silny wpływ na moje działania artystyczne i życie - przyznaje Łukasz Rad-X Radziszewski.

Równocześnie z projekcją wideo zaprezentowana zostanie też kompozycja dźwiękowa Rafała Ryterskiego, tworzona na bieżąco przez oprogramowanie poprzez zbieranie informacji z pobieranego obrazu i informacji atmosferycznych z miejsc, w których będzie rejestrowany obraz.

Początek projekcji w sobotę (22.09) o godz. 23.59, a koniec - w niedzielę (23.09) o godz. 23.59.

Realizacja projektu odbywa się ze stypendium dla młodych twórców Prezydenta Miasta Białegostoku w roku 2018.

Zobacz też: "Słońca" - Łukasz Rad-X Radziszewski

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39