260 litrów kradzionego paliwa. Wszystko ukryte było na polu

2014.09.02 00:00
Zambrowscy policjanci zatrzymali 4 sprawców kradzieży paliwa, którzy swój łup przechowywali w metalowej beczce ukrytej na polu kukurydzy. W sumie mundurowi zabezpieczyli blisko 260 l skradzionego oleju napędowego.
260 litrów kradzionego paliwa. Wszystko ukryte było na polu
Fot: KWP Białystok

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend, w nocy z soboty na niedzielę (23/24.08). Wtedy to mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa z ciągnika siodłowego zaparkowanego na terenie jednej z posesji w gminie Szumowo.

Funkcjonariusze na jednej z dróg prowadzących do sąsiedniego powiatu zatrzymali osobowego volkswagena, którym jechało 4 młodych mężczyzn. Ubrania nastolatków przesiąknięte były zapachem paliwa, a w bagażniku auta policjanci ujawnili plastikowe pojemniki z oleistą cieczą.

Zatrzymani, czyli dwaj 16-latkowie i dwaj 19-latkowie okazali się mieszkańcami sąsiedniego powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że w sierpniu młodzi mężczyźni dokonali wspólnie 7 kradzieży i włamań do pojazdów i maszyn rolniczych na terenie powiatu zambrowskiego, kradnąc olej napędowy. Sprawcy skradzione paliwo przechowywali w metalowej beczce ukrytej na polu kukurydzy. W sumie mundurowi zabezpieczyli blisko 260 litrów skradzionego oleju napędowego.

W poniedziałek (1.09) dwóch 19-latków usłyszało już zarzuty dotyczące popełnionych przestępstw, teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Natomiast ich dwóch młodszych o trzy lata kompanów stanie przed sądem rodzinnym.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

680 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39