3. Festiwal Filmowy Wędrujące Ale Kino w Białowieży

2012.10.10 00:00
Najlepsze, nagradzane na festiwalach filmy dla dzieci i młodzieży już 11-12 października będzie mozna obejrzeć podczas 3. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino w białowieskim Kinie Żubr.
3. Festiwal Filmowy Wędrujące Ale Kino w Białowieży
Fot: materiały organizatora

"Walizkowa" wersja Festiwalu podobnie jak "macierzysty" Festiwal w Poznaniu pokazuje filmy dla dzieci i młodzieży nieznane dotąd szerokiej widowni, o niekwestionowanych walorach edukacyjnych i artystycznych, niepodlegające rynkowym schematom. Są wśród nich produkcje rodzime, europejskie, a także pochodzące z innych krajów świata, również i tych rzadko reprezentowanych na polskich ekranach. Program Festiwalu tworzą filmy wybrane spośród filmów nagrodzonych i cieszących się uznaniem krytyki oraz powodzeniem wśród widzów, opowiadające o świecie z perspektywy różnych kultur i konwencji artystycznych. Filmy konkursowe oceni Jury wyłonione spośród miejscowej publiczności dziecięcej. Podczas Festiwalu widzowie w plebiscycie wyłonią odrębnego laureata nagrody publiczności. Wyniki zostaną ogłoszone podczas sobotniej Gali Festiwalu, którego atrakcją będzie pokaz filmu Andrzeja Wajdy pt. "Korczak" w sali Kina Żubr w Białowieży. Wstęp na wszystkie filmy wolny. Grupy szkolne tylko po wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Głównym organizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Dziecka z Poznania prowadzące Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, czyli najstarszą i największą imprezę filmową dla dzieci i młodzieży w naszym kraju.

Sprawdź szczegółowy program i opisy filmów: Wędrujące Ale Kino! w Białowieży

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1157 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39