3 obywateli Wietnamu i Nigeryjczyk zatrzymani w Podlaskiem

2014.07.28 00:00
W poniedziałek (28.07) funkcjonariusze straży granicznej z Augustowa zatrzymali 3 obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską. Dzień wcześniej zatrzymano obywatela Nigerii.
3 obywateli Wietnamu i Nigeryjczyk zatrzymani w Podlaskiem
Fot: Straż Graniczna
Zatrzymani obywatele Wietnamu

Tuż po północy patrol straży granicznej na krajowej "ósemce" zatrzymał do kontroli mercedesa ML. Podróżowało nim 5 mężczyzn o azjatyckich rysach twarzy. Pojazdem kierował obywatel Polski narodowości wietnamskiej. Oświadczył, iż wspólnie z wujkiem przebywał na Litwie w celach turystycznych. W drodze powrotnej na jednym z parkingów podeszło do nich 3 obywateli Wietnamu i poprosiło o podwiezienie do Warszawy. Zabrani "na stopa" cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy.

Obywatele Wietnamu nielegalnie przebywający w Polsce zostaną przekazani w ramach readmisji służbom litewskim. Pozostałe dwie osoby pozostają w dyspozycji pograniczników z Augustowa.

Z kolei dzień wcześniej podlascy mundurowi zatrzymali obywatela Nigerii, który nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu w Polsce. Jak się okazało, do 2009 r. cudzoziemiec posiadał tytuł pobytu w Szwajcarii, a od marca tego roku był poszukiwany w tym kraju w związku oszustwem. Ustalono również, iż posiadał litewską kartę pobytu, która została unieważniona w 2013 r. Cudzoziemcowi wystawiono decyzję o zobowiązaniu do powrotu w terminie 16 dni oraz orzeczono o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP na okres 6 miesięcy.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1293 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39