3 odsłony alternatywy. I to w jeden wieczór [WIDEO]

2018.09.11 14:59
Stęsknieni za alternatywną muzyką na żywo? Trzy zespoły jednego wieczoru przedstawią nowe oblicze aktualnego undergroundu muzycznego. Koncert odbędzie się w piątek (14.09) w klubie Fama.
3 odsłony alternatywy. I to w jeden wieczór [WIDEO]
Fot: Starsabout
Starsabout

Tappahall to indie-rockowy zespół, który powstał w 2017 r. Zanim muzycy stworzyli Tappahall, mieli przyjemność uczestniczyć w największych wydarzeniach muzycznych w kraju i występować u boku największych zespołów polskiej sceny muzycznej.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy wydali swój pierwszy singiel "Tease Me Less" oraz przygotowali materiał na zbliżające się wystąpienia live. Są obecnie w trakcie rejestracji w studiu nagraniowym części setu koncertowego, a efekty ich pracy pojawią się na serwisach streamingowych w nadchodzących miesiącach. Na zbliżających się wydarzeniach w Warszawie (Hydrozagadka) i Białymstoku po raz pierwszy w historii zaprezentują swoją twórczość na żywo.Z kolei Starsabout to białostocki kwintet, który gra alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutował przed dwoma laty odrealnioną, rozmarzoną płytą Halflights, która spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 r. otwierali 6. edycję Halfway Festival w Białymstoku. Natomiast pod koniec ubiegłego roku, nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album "Longing For Home".

Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła, co pozostaje znakiem rozpoznawczym zespołu od momentu powstania.I wreszcie Decent Elephant, które gra od ok. 4 lat regularnie koncertując. Dzielą scenę m.in. z The Lollipops czy Waiting For An Audience. Najbardziej inspiruje ich brytyjskie indie/alternatywa, w tym takie zespoły jak Foals, Arctic Monkeys, Two Door Cinema Club. Obecnie promują nowe EP "Przez mgłę".Początek koncertu o godz. 20.00.

Szczegóły: Tappahall / Starsabout / Decent Elephant

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39