3 osoby zatrzymane za załatwianie egzaminów na prawa jazdy

2016.01.15 00:00
Wpadły 3 kolejne osoby podejrzane o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego. W tej sprawie dotychczas zatrzymano w sumie 11 osób, które usłyszały już szereg korupcyjnych zarzutów.
3 osoby zatrzymane za załatwianie egzaminów na prawa jazdy
Fot: KWP Białystok

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w miniony wtorek zatrzymali 68-letniego zambrowianina, w środę 43-letnią mieszkankę powiatu grajewskiego, zaś w czwartek 58-latka z powiatu monieckiego. Były to już kolejne zatrzymania w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego na Podlasiu i Mazowszu, którym od kilku miesięcy zajmuje się specjalna grupa śledcza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Wszyscy troje podejrzanych usłyszeli łącznie 15 prokuratorskich zarzutów korupcyjnych - starszy z mężczyzn za udzielanie korzyści materialnych, zaś pozostała dwójka również za pośrednictwo w swoistym "łańcuszku" umożliwiającym zainteresowanym osobom "bezstresowe" załatwienie egzaminu na prawo jazdy. W stosunku do zatrzymanej przez funkcjonariuszy kobiety oraz obydwu mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.

Dotychczas w tej sprawie zatrzymanych zostało już łącznie 11 osób, które usłyszały korupcyjne zarzuty.

Śledztwo w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

O pierwszych zatrzymaniach w tej sprawie:
Załatwiali prawo jazdy w białostockim WORD. 6 osób zatrzymanych

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1774 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39