POLECAMY
Polskie Bractwo Młodzieży Prawosławnej, największa organizacja cerkiewna w kraju obchodziła w niedzielę, 29 sierpnia 30. rocznicę działalności.
Uroczystości jubileuszowe odbył się w Białowieży. Był czas na modlitwę, rywalizację sportową i zabawę przy muzyce białoruskiej. Organizacja została powołana w 1980 roku na Górze Grabarce. Od tamtej pory, co roku w maju organizowana jest młodzieżowa pielgrzymka w to miejsce. Założycielem bractwa jest obecny poseł lewicy, Eugeniusz Czykwin. Szacuje się, że Bractwo Młodzieży Prawosławnej skupia od kilkuset do tysiąca młodych.
MAG
24@bialystokonline.pl
Sport 09:26
Aktualności 09:14
Kultura i Rozrywka 08:21
Praca 08:00
Kryminalne 08:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.11 17:00
Aktualności 2026.06.11 16:40
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji