33-latek wyrzucił psa z okna. Nie musi obawiać się aresztu

2021.01.22 17:46
33-latek znęcał się na szczeniakiem. M.in rzucał nim o podłogę. Niestety doszło również do tego, że mężczyzna wyrzucił psa przez okno. Czworonóg nie przeżył. Mimo to Łukasz J. nie musi obawiać się aresztu. Tak zdecydował sąd.
33-latek wyrzucił psa z okna. Nie musi obawiać się aresztu
Fot: pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Łomży nadzoruje dochodzenie w sprawie Łukasza J., 33-latka z Łomży. Człowieka, który stał się "sławny" po tym, jak wyrzucił małego pieska z okna. Więcej: Wyrzucił szczeniaka z okna na czwartym piętrze.

Potwierdziły się doniesienia, że mężczyzna już wcześniej znęcał się do czworonogiem.

- Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, iż podejrzany Łukasz J. w okresie od 1 grudnia 2020 r. do dnia 16 stycznia 2021 r., w Łomży, znęcał się nad swoim psem w ten sposób, że rzucał nim o podłogę oraz różnymi przedmiotami, natomiast w dniu 16 stycznia 2021 r. wyrzucił zwierzę z okna z mieszkania znajdującego się w bloku na IV piętrze, wskutek czego szczeniak w wyniku odniesionych obrażeń zmarł - mówi Rafał Kaczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Miejscowy sąd nie uwzględnił jednak wniosku prokuratora i nie zastosował wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd uznał, iż pomimo dużego prawdopodobieństwa popełnienia zarzucanego podejrzanemu czynu, "w sprawie nie zachodzi obawa utrudniania postępowania oraz uzasadniona obawa ucieczki".

Śledczy nie zgadzają się z taką decyzją i zapowiadają, że zostanie ona zaskarżona do sądu wyższej instancji.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1734 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39