34. Bieg Sylwestrowy zwieńczy sportowy rok w Białymstoku

2017.12.29 08:11
Pora na ostatnią sportową imprezę 2017 r. w stolicy Podlasia. Miano zawodów podsumowujących kończący się rok od długiego już czasu dzierży Bieg Sylwestrowy.
34. Bieg Sylwestrowy zwieńczy sportowy rok w Białymstoku
Fot: bialystokbiega.pl

Końcówka grudnia to nie jest czas obfity w wydarzenia sportowe. Różnego rodzaju rozgrywki drużynowe mają wtedy świąteczno-noworoczną przerwę, a ludzie bardziej niż o aktywności fizycznej myślą o zbliżającym się karnawale.

Po odejściu od bożonarodzeniowych stołów warto jednak choć odrobinę się poruszać. Zwłaszcza, że jest ku temu doskonała okazja. W sobotę (30.12) odbędzie się bowiem 34. Bieg Sylwestrowy, a więc impreza, która co roku podsumowuje sportowe zmagania w stolicy Podlasia.

Na linii startu staną dzieci rywalizujące na dystansach 100, 400 i 800 m, a także osoby dorosłe i te będące w wieku ponadgimnazjalnym. Panie otrzymają szansę sprawdzenia swych możliwości na trasach liczących 800 i 2000 m, natomiast panowie podejmą wyzwania na dystansach 1 mili i 4000 m.

Tradycyjnie już w trakcie imprezy przeprowadzony zostanie konkurs na najciekawsze przebranie. Bieg kończący rok to bowiem nie tylko pojedynek sportowy, ale także bój na kreatywność i pomysłowość. Głównym znakiem rozpoznawczym sylwestrowych zawodów od wielu lat jest przecież start uczestników w najróżniejszych karnawałowych (i nie tylko) strojach, które może nie pomagają w osiągnięciu jak najlepszych czasów, ale z pewnością dodająj zawodom wyjątkowego kolorytu.

34. Bieg Sylwestrowy, który swoje miejsce będzie miał na stadionie lekkoatletycznym Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ruszy w sobotę o godz. 11.00.

Szczegóły i informacje o zapisach: 34. Bieg Sylwestrowy

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1356 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39