35. Rajd Podlaski za nami. Zwycięzcami Chrzanowski i Binięda [ZDJĘCIA]

2016.05.16 14:02
W weekend (14-15.05) odbyła się 35. edycja Rajdu Podlaskiego. Dwudniowa impreza wróciła do rajdowego kalendarza na Podlasiu jako rajd okręgowy. Tegoroczne wydarzenie składało się z siedmiu odcinków specjalnych, dających w sumie 48 km szutrów.
35. Rajd Podlaski za nami. Zwycięzcami Chrzanowski i Binięda [ZDJĘCIA]
Fot: Rajd Podlaski / Grzegorz Chuczun

Najlepiej w Rajdzie Podlaskim poradzili sobie Sebastian Chrzanowski i Adam Binięda (Honda Civic). Tuż za zwycięzcami uplasowali się Konrad Dudziński i Marcin Przybylski, którzy do lidera stracili zaledwie 2,6 s. Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Skuracz i Magdalena Milewska (+21,0 s) – wszystkie załogi w hondach civic.

W klasie "gość" bezkonkurencyjni byli Radosław Raczkowski i Ireneusz Pieskot (ford fiesta R5). Załoga wygrała 5 z 6 odcinków specjalnych, wypracowując sobie przewagę 14,0 s. Ex aequo drugi czas uzyskali Daniel Żarna i Łukasz Włoch (mitsubishi lancer) oraz Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski (ford fiesta R5).

Klasa "open" padła łupem Krzysztofa Polaka i Jakuba Mroczkowskiego (mitsubishi lancer Evo IX). Za plecami zwycięzców znaleźli się Bartosz Grygorowicz z Dawidem Barańskim (subaru impreza) oraz Tomasz Kijanowski wraz z Jakubem Kruszką (mitsubishi lancer Evo X).

Rajd Podlaski to znana w środowisku rajdowym impreza. Przez wiele lat przyciągała na podlaskie trasy dziesiątki kierowców rajdowych oraz amatorów rajdów samochodowych. W ostatnich sezonach rozgrywany był jako KJS w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, czyli imprezy niższej rangi. W tym roku był rajdem okręgowym i zarazem I rundą polskiego Szuter Cup 2016, która otworzyła tegoroczny cykl.

Patronowaliśmy wydarzeniu.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl
987 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39