37. Rajd Podlaski. Zawodnicy przetestują lokalne szutry

2018.05.22 10:59
W sobotę i niedzielę (26-27.05) zorganizowany zostanie 37. Rajd Podlaski będący jednocześnie I rundą cyklu Szuter Cup - Szutrowy Puchar 2018.
37. Rajd Podlaski. Zawodnicy przetestują lokalne szutry
Fot: Grzegorz Chuczun

Rajd Podlaski to sportowa impreza mająca bardzo bogatą historię. Jest to jedno z najważniejszych motoryzacyjnych wydarzeń w północno-wschodniej Polsce, które co roku na linii startu gromadzi pokaźną liczbę uczestników i tłumy kibiców wokół trasy zmagań.

Tegoroczna inauguracja cyklu Szuter Cup - Szutrowy Puchar 2018 rozegrana zostanie na terenie powiatu białostockiego w okolicach Gródka, Michałowa oraz Juchnowca Kościelnego. Tym razem - z powodu niedzielnych Maratonów Kresowych - główna część zmagań przeprowadzona zostanie w sobotę. Tego dnia na uczestników czekać będą trzy odcinki specjalne przygotowane do pokonania ich dwukrotnie (OS Straszewo, OS Zubry, OS Glejsk). Drugi dzień to już bój na OS-ie Niewodnica Nargilewska-Kolonia.

Wszyscy ci, którzy nie będą w stanie pojawić się na trasie rywalizacji, mogą samochodowe ekipy ujrzeć na Rynku Kościuszki przy pomniku Jana Pawła II, gdyż to właśnie w centrum Białegostoku usytuowana zostanie meta rajdu.

W poprzednim roku prym na podlaskich szutrach wiodła załoga Konrad Dudziński/Przemysław Lipiński jadąca autem marki Honda Civic. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Skuraczowi i Magdalenie Milewskiej (Honda Civic), zaś na najniższym stopniu podium stanął Wiesław Zagon pilotowany przez Marka Zakrzewskiego (Renault Clio).

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Szczegóły i harmonogram zawodów: 37. Rajd Podlaski

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39