4. miejsce białostockiego klubu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

2021.03.02 14:22
Zespół Bonito Helios Białystok zakończył rywalizację w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 19. Futsaliści ze stolicy Podlasia uplasowali się na lokacie tuż za podium.
Fot: Bonito Helios Białystok

Młodzi zawodnicy klubu Bonito Helios Białystok po mistrzostwach kraju w futsalu mogą czuć lekkie rozczarowanie. Ekipa z północno-wschodniej Polski prezentowała bowiem solidną formę, ale w końcówce zmagań Podlasianom zabrakło sił, w efekcie czego z ważnych zawodów drużyna trenowana przez sztab szkoleniowy w składzie Karol Domalewski, Bartosz Łuckiewicz, Kamil Ulman, Sławomir Chomczyk i Emilia Gawryluk wróciła bez medalu. Jeżeli jednak odłożymy emocje na bok, dostrzeżemy, że zajęcie 4. miejsca w kraju to i tak jest fenomenalny wyczyn.

Futsaliści z Białegostoku najpierw przebrnęli przez eliminacje, a następnie, już podczas turnieju głównego w Bielsku-Białej, klub Bonito Helios pokonał Młodość Rudno (4:1) i SPN Szamotuły (3:0), a także zremisował z SMS-em SM Wieliczka (1:1), co pozwoliło zająć w grupie 1. miejsce. Również w ćwierćfinale młodzi Podlasianie nie mieli większych problemów, by odnieść triumf. Ekipa TAF Toruń została pokonana w stosunku 5:2.

Schody zaczęły się dopiero w półfinale. Bój w 1/2 zmagań, przeciwko Gwieździe Ruda Śląska, białostoczanie przegrali 0:3, po czym, podczas rywalizacji o brąz, lepszy od zespołu Bonito Helios okazał się gospodarz, czyli Rekord Bielsko-Biała (2:5).

4. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polsku U-19 białostoczanie wywalczyli w składzie: Krzysztof Wojtkielewicz, Krystian Piećko, Kamil Gryko, Mateusz Rogowski, Gabriel Sachajczuk, Dawid Rogowicki, Fabian Leonowicz, Paweł Rudkowski, Aliaksei Vatkevich, Filip Dojlida, Stanisław Łupiński oraz Krzysztof Cudowski.