40. Rajd Kormoran. Aktywne załogi z Podlasia

2016.08.31 08:00
W ostatni weekend wakacji okolice Mikołajek były prawdziwą mekką wszystkich fanów sportów motorowych, a to za sprawą rozegranego w tym miejscu 40. Rajdu Kormoran. W imprezie nie zabrakło i załóg reprezentujących nasze województwo.

W klasyfikacji generalnej na 5. pozycji rajd ukończyli Maciej Abromowicz i Marek Zakrzewski jadący oplem astra GSI. W K1 nasi zawodnicy uplasowali się na miejscu drugim.

Dobrze spisała się załoga Metal–Fach w składzie – Paula Kucharewicz i Bartosz Dzienis. Podlaski team uplasował się tuż za podium, zajmując 4. miejsce w swojej klasie - K2. W klasyfikacji generalnej volkswagen polo, kierowany przez Paulę Kucharewicz, dojechał na metę jako 9. Czwarte miejsce ekipy to świetny wynik, biorąc pod uwagę bardzo silną obsadę rajdu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Uważamy to za nasz ogromny sukces, którego, co jasne, by nie było bez zaangażowania i pracy całego zespołu. Nie możemy się już wprost doczekać kolejnego startu, który czeka nas za niewiele ponad miesiąc – powiedziała tuż po zakończeniu wyścigu szczęśliwa, choć zmęczona trudną rywalizacją na wymagających, mazurskich trasach, Paula Kucharewicz.

W generalce na 12. pozycji rajd ukończyła Ewa Litwińczuk (A. Podlaski) z Markiem Kaczmarkiem (A. Rzemieślnik) - seat ibiza. W K1 para zajęła miejsce 7.

W AWD na podium znaleźli się Radosław Raczkowski (A. Podlaski)/Ireneusz Pleskot (A. Polski) jadący fordem fiestą R5 - 2. miejsce, natomiast na najniższym stopniu stanęli Maciej Stolarski (OFFROAD Białystok)/Łukasz Struk (A. Podlaski) - mitsubishi lancer EVO IX.

Załogi ścigały się na dziewięciu odcinkach specjalnych. Zawodnicy rywalizowali trzykrotnie w Baranowie i Sadach, dwukrotnie na Tałtach, a raz na torze Mikołajki. Rajd Kormoran był jednocześnie 4. eliminacją Szuter Cup.

Rajd Kormoran to druga najstarsza impreza motoryzacyjna w kraju. Dłuższą historię ma jedynie Rajd Polski. Kormoran był pierwszą, a przez długie lata jedyną, imprezą rozgrywaną na drogach szutrowych.