Białystok Online

Kryminalne

47-latka i nielegalne interesy. Spowodowała straty na ponad milion

2017.06.22 18:04
47-latka i nielegalne interesy. Spowodowała straty na ponad milion
Fot: pixabay.com

Białostoccy policjanci zatrzymali 47-latkę podejrzaną o kradzież mienia o znacznej wartości na szkodę lokalnego dystrybutora gazu LPG.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 47-letnią kobietę, która prawdopodobnie dokonała kradzieży mienia znacznych rozmiarów.

- Mieszkanka woj. mazowieckiego, prowadząc firmę sprzedającą paliwa, dokonywała kradzieży LPG z terminali przeładunkowych. Kradziony gaz odbierany był do cystern należących do podejrzanej, z różnych miejsc na terenie kraju. Ten proceder trwał przez okres 3 lat i spowodował straty dla dystrybutora gazu z terenu Białegostoku na łączną kwotę 1,2 mln zł - relacjonuje oficer prasowy.

Jak udało się ustalić mundurowym, kobieta 18-krotnie wykorzystała zatrudnienie innej osoby w białostockiej firmie, która pomogła jej ukrywać transakcje sprzedaży LPG bez wystawiania stosownej dokumentacji.

47-latka usłyszała już zarzut kradzieży, a prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Podejrzana złożyła częściowe wyjaśnienia w tej sprawie. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Monika Zysk

Monika Zysk

monika.zysk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas