5 kobiet i 11 mężczyzn. Oto nowi funkcjonariusze podlaskiej KAS

2022.03.01 16:03
We wtorek (1.03) do służby w podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej dołączyli nowi funkcjonariusze.
5 kobiet i 11 mężczyzn. Oto nowi funkcjonariusze podlaskiej KAS
Fot: Podlaska KAS

1 marca do służby w podlaskiej KAS wstąpiło 16 nowych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Uroczyste ślubowanie miało miejsce w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym. 16 nowych mundurowych zasili do 1011 funkcjonariuszy pełniących służbę w naszym regionie. W sumie jest to 5 kobiet i 11 mężczyzn. Zanim jednak po raz pierwszy włożyli mundury musieli przejść wieloetapowy i trwający kilka miesięcy proces rekrutacji składający się m.in. z: testu wiedzy, testu sprawnościowego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz zbadania zdolności do pełnienia służby.

Słowa  roty ślubowania, aby wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, nabrały obecnie jeszcze większego, doniosłego znaczenia, a zadania które stoją przed Wami są niezwykle odpowiedzialne – powiedział do nowych funkcjonariuszy dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Wojciech Orłowski.

- Jestem przekonany, że podołacie swoim nowym obowiązkom. Wierzę również, że służba do której właśnie wstępujecie da Wam satysfakcję i możliwość realizacji ambicji zawodowych – dołączając się do gratulacji powiedział Naczelnik Podlaskiego UCS insp. Maciej Fiłończuk.

Nowo przyjęci funkcjonariusze podlaskiej KAS będą pełnili służbę m.in. w oddziałach celnych na polsko-białoruskiej granicy.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1317 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39