5 mln zł na drogi powiatowe. Nowy program władz województwa

2018.01.22 16:07
Władze województwa przygotowały nowy instrument z myślą o inwestycjach drogowych w poszczególnych powiatach. Do rozdania jest prawie 5 mln zł.
5 mln zł na drogi powiatowe. Nowy program władz województwa
Fot: MN
Stefan Krajewski i Leszek Lulewicz zaprezentowali nowy program wsparcia budowy dróg

"Podlaski instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla społeczno-gospodarczego rozwoju regionu" - tak nazywa się nowy program władz województwa, który skierowany jest do powiatów chcących zainwestować w swoją infrastrukturę.

- Starości często podkreślają brak wsparcia dla inwestycji w drogi powiatowe. Po to, żeby rozwijać nasz region i uzupełniać te główne szlaki, postanowiliśmy wesprzeć te inwestycje - mówi Stefan Krajewski, członek zarządu województwa.

Z instrumentu nie mogą skorzystać o miasta na prawach powiatu – czyli Łomża, Suwałki i Białystok. Wszystkie pozostałe mogą składać po jednym wniosku. Dofinansowanie nie może przekraczać jednak 50% kosztów całej inwestycji i kwoty 500 tys. zł. Łącznie przeznaczono na nowy instrument dokładnie 4,9 mln zł.

Wnioski można składać na przebudowę, rozbudowę lub remont dróg razem z przebudową infrastruktury towarzyszącej – chodników czy ścieżek rowerowych. Nowością jest to, że jest możliwość starania się o wsparcie projektów, które już są w realizacji. Wydane musi być jednak przynajmniej pozwolenie na budowę lub ZRID.

Nabór wniosków rozpoczął się 22 stycznia, a zakończy się 28 lutego. Pieniądze z dofinansowania muszą być wykorzystane do końca października, a powiaty będą miały czas na rozliczenie dotacji do końca listopada. Wnioski będzie oceniać specjalnie powołana komisja, ale ostateczna decyzja o przyznaniu wsparcia na konkretny projekt będzie zależeć od sejmiku województwa.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
806 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39