5 nielegalnych imigrantów zatrzymano w Podlaskiem [WIDEO]

2015.11.19 00:00
W środę pogranicznicy z Rutki-Tartak zatrzymali pięciu obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju. Za zorganizowanie cudzoziemcom przekroczenia granicy wbrew przepisom zatrzymano również obywatela Łotwy.
5 nielegalnych imigrantów zatrzymano w Podlaskiem [WIDEO]
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej
Dwóch z pięciu imigrantów przewożono w bagażniku

Funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie gminy Szypliszki skontrolowali audi na A6 na dyplomatycznych tablicach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Łotwy, w aucie znajdowało się pięć osób o azjatyckich rysach twarzy. Dwie z nich siedziały w bagażniku.

Okazało się, że pięciu obywateli Wietnamu w wieku od 21 do 25 lat nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Ponadto dane trzech mężczyzn figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen. Już wcześniej odmówiono im wjazdu do państw strefy Schengen. W związku z nielegalnym przekroczeniem polsko-litewskiej granicy obywatele Wietnamu zostali zatrzymani. W aucie funkcjonariusze ujawnili również oryginalne łotewskie tablice rejestracyjne, dyplomatyczne tablice rejestracyjne prawdopodobnie zostały podrobione.

28-letni kierowca przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności na rok w zawieszeniu na trzy lata oraz otrzymał karę grzywny. Obywatele Wietnamu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

670 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39